Szpital Rydygiera z dwoma oddziałami po generalnym remoncie

2022-01-20 16:05
Szpital Rydygiera z dwoma oddziałami po generalnym remoncie
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Sala intensywnej opieki na oddziale neurologii.

Odnowione korytarze, sale zabiegowe, sale pacjentów oraz zupełnie nowy sprzęt lekarski. To główne elementy dwóch zmodernizowanych oddziałów Szpitala imienia Ludwika Rydygiera. Chodzi o znajdujący się na 7 piętrze placówki oddział urologii oraz na piętrze 11 oddział neurologii i udarów mózgu.

Blisko 15 milionów złotych za dwa piętra. Szpital Specjalistyczny imienia Ludwika Rydygiera w Krakowie uruchomił zmodernizowane Oddziały urologii oraz neurologii i udarów mózgu. Prezes placówki Artur Asztabski podkreśla, że oddziały te są obecnie obrazem medycyny XXI wieku.

To już są nowoczesne oddziały z dużą przestrzenią. Mamy też połączenie poprzez kamerę z salą konferencyjną. Lekarze szkolący się mogą oglądać na sali operacyjne zabiegi, które są wykonywane na bloku. Jest możliwość również połączenia z innymi ośrodkami i śledzenia tych operacji, konsultacji - mówi.

Ordynator oddziału neurologii i udarów mózgu Ryszard Nowak podkreśla, że największą zaletą modernizacji jest obecność wszystkich niezbędnych elementów zabiegowych na jednym piętrze.

Mamy możliwość pełnej diagnostyki neurologicznej pacjentów z wyjątkiem oczywiście pracowni tomografii komputerowej i rezonansu. Natomiast pracownie ENG, EEG, USG, Dopplera śródczaszkowego i tętnic domózgowych, wszystkie te rzeczy są możliwe do wykonania na jednym piętrze - mówi.

Zmodernizowana urologia ma obecnie 31 łóżek a neurologia z udarówką 37. Pierwsi pacjenci będą tam kwaterowani już za tydzień.

Środki na następny w kolejce remont oddziały ortopedii zostaną zabezpieczone przez Sejmik Małopolski jeszcze w styczniu. Same prace modernizacyjne jednak to dopiero przyszły rok.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do urologa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE