student

i

Autor: pixabay.com

Studenci zarażeni koronawirusem na AGH i Uniwersytecie Jagiellońskim. Ich stan jest dobry

2020-10-07 14:53

Praktycznie wszystkie uczelnie w Krakowie w tym semestrze zdecydowały się na prowadzenie zajęć w systemie modułowym. Dużo ograniczeń wprowadzono też w domach studenckich - wszystko po to żeby chronić studentów przed koronawirusem. Niestety pierwsze przypadki COVID19 już występują. W miasteczku studenckim AGH gdzie w tym roku zamieszkało 6 tysięcy osób, potwierdzono już sześć zachorowań.

Jak zapewniają władze uczelni studenci przebywają w izolacji i wprowadzono wszystkie środki ostrożności.

Te osoby są w dobrym stanie. Dostarczana jest odpowiednia pomoc. Zgodnie z zasadami, które wprowadziliśmy w marcu, nikt spoza akademików nie może przebywać na terenie kampusu. Dlatego na przykład zakupy robią koledzy i koleżanki z akademików. Sytuacja jest monitorowana i działamy w porozumienia z sanepidem. Dodatkowo przypominamy, że w częściach wspólnych wszyscy studenci mają obowiązek noszenia maseczek. Cały czas działają też służby sprzątające, które dezynfekują pomieszczenia - mówi Anna Żmuda-Muszyńska rzecznik prasowy AGH.

Zakażenia koronawirusem stwierdzono też u studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to obcokrajowiec.

Student jest pochodzenia hinduskiego. Osoba ta została przetransportowana do placówki medycznej. Trzynaście osób, które miały kontakt z tym studentem zostały odizolowane i przebywają w swoich pokojach. Mają też na bieżąco zdawać raport ze stanu swojego zdrowia - mówi Adam Koprowski z biura prasowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ograniczenia dotknęły też studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. Władze uczelni wolą dmuchać na zimne i odwołały wyjazd integracyjny. Uczelnia wprowadziła też zasady w razie gdyby koronawirusa jednak wykryto.

W każdym z domów studenckich mamy przygotowane izolatki. Na uczelni został też wprowadzony COVID ALERT. Jest to cały proces informowania i postępowania na wypadek wystąpienia przypadku koronawirusa. Podjęliśmy też decyzję o odwołaniu wyjazdu integracyjnego studentów. Głównie dlatego, że miejsce do którego mieli jechać znajduje się w czerwonej strefie - mówi Dorota Rojek-Koryzna rzecznik prasowy Uniwersytetu Pedagogicznego.

Cztery przypadki zachorowania na koronawirusa były też w akademikach politechniki krakowskiej. Z informacji uczelni wynika, że osoby są już zdrowe i nikt nie przebywa na kwarantannie.

Nowy pawilon dla bezdomnych psów w Krakowie

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...