studenci praca online

i

Autor: pixabay

Studenci coraz mniej boją się koronawirusa, ale zwiększa się ich zmęczenie edukacją zdalną

2020-06-17 23:26

Studenci są coraz mniej zainteresowani pandemią, zmniejsza się też ich niepokój związany z koronawirusem. Tak wynika zbadań przeprowadzonych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ich autor doktor habilitowany Piotr Długosz zadał podobne pytania studentom na początku pandemii i po trzech miesiącach obowiązującej kwarantanny.

- Pogorszyło się samopoczucie studentów, nastąpił spadek zadowolenia z życia. Zwiększyły się też dolegliwości psychosomatyczne, ale za to studenci uważają, że pandemia jest mniejszym problemem, niż trzy miesiące temu - mówi dr hab. Piotr Długosz, autor badań. 

Badanie wykazało, że ponad 60% studentów jest zmęczona i wyczerpana psychicznie z powodu zdalnej edukacji. Ponad połowa studentów przez brak tradycyjnych zajęć odczuwa mniejszą motywację do nauki.

- Bardzo chciałbym wrócić już do normalnego trybu nauki, nie wyobrażam sobie by kolejny rok akademicki tak wyglądał. Mamy obecnie prowadzone egzaminy, które nie odbywają się w sposób uczciwy. W dodatku jest to sprawa bardzo losowa, ponieważ na jednym uniwersytecie zdalne nauczanie może się sprawdzać, a na wielu innych uczelniach może to wyglądać zupełnie gorzej - mówią studenci. 

Dr hab. Piotr Długosz sprawdził wcześniej zjawisko traumy, wywołanej przez koronawirusa, wśród krakowian. Z badania wynika między innymi, że ponad 60% mieszkańców z powody pandemii utraciło kontrolę nad własnym życiem.

Posłuchaj materiału o krakowskiej kapsule czasu:
Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: