Policja

i

Autor: Pixabay

Skawina: zatrzymano nożownika, który zaatakował pasażera w krakowskim autobusie

2020-12-28 13:09

W środę, 23 grudnia policja zatrzymała na terenie Skawiny mężczyznę, który niespełna tydzień wcześniej, wielokrotne ugodził nożem pasażera autobusu linii 112 w Krakowie. 38-latkowi za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w czwartek, 17 grudnia pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do bójki w autobusie linii 112. W wyniku tego ciężko ranny został 27-latek. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 38-letni sprawca zdarzenia zbiegł. Policja przeprowadziła oględziny na miejscu, zabezpieczyła monitoring i ustaliła świadków zdarzenia.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

38-latek wiedział, że jest poszukiwany i przez tydzień ukrywał się przed policją. To recydywista, dobrze znany krakowskim funkcjonariuszom, który wielokrotnie odbywał już kary w więzieniu.

Po ataku w autobusie mężczyzna zerwał kontakt z rodziną, próbował mylić tropy i zmieniał miejsca pobytu. Ostatecznie został zatrzymany w mieszkaniu na jednym ze skawińskich osiedli.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Posłuchaj, co może oznaczać ból kości. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE