Krakowska siłownia chciała obejść zakaz funkcjonowania. W klubie interweniowała policja

2020-10-19 11:20 nm
siłownia
Autor: Pixaby Krakowska siłownia postawiła obejść zakaz funkcjonowania

Odpłatne testowanie sprzętu do ćwiczeń i "Kościół zdrowego ciała". To pomysł krakowskiej siłowni na obejście zakazu funkcjonowania siłowni. Przypomnijmy, że ten, ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje w Polsce od soboty, 17 października. I choć idea spodobała się mieszkańcom Krakowa, to już trochę mniej służbom. W siłowni interweniowała policja.

Atlantic Sport, czyli jedna z krakowskich siłowni postanowiła obejść zakaz funkcjonowania, który w Polsce obowiązuje od soboty, 17 października. Miejscówka, w której można było poćwiczyć, wziąć udział w zajęciach fitness lub pograć w squasha zamieściła w portalu społecznościowym wyjątkowy wpis. Poprzez niego dowiedzieliśmy się, że siłownia zamiast się zamknąć oferowała wyjątkowe zajęcia. Jakie?

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Atlantic Sport zamienił siłownię na... sklep. Oferuje w nim "odpłatne korzystanie ze sprzętu". To jednak nie wszystko. Fani zajęć fitness również nie są stratni. Mogą "zapisać się" do "Kościoła zdrowego ciała". Jak czytamy we wpisie klubu na portalu społecznościowym, "Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne". Jeśli chodzi o squasha to, codziennie mają odbywać się specjalne zawody bez udziału publiczności.

Post krakowskiej siłowni spotkał się z bardzo dużym entuzjazmem i poparciem.

"Jesteście wspaniali", "Z pasją do sportu - po mistrzowsku", "Brawo za kreatywność" - to tylko niektóre komentarze, które znalazły się pod wpisem na Facebooku.

W ślad za krakowską siłownią poszły kolejne miejscówki. W Elblągu "powstał" klub wykonujący działalność leczniczą. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Siłownia zmienia się w klub wykonujący działalność leczniczą. To pomysł na obejście zakazu

Teraz Atlantic Sport może mieć jednak problemy. W siłowni interweniowała już policja. Jak zaznacza Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, w sobotę i w niedzielę w klubie pojawili się funkcjonariusze policji.

Zastaliśmy tam kilkanaście osób testujących sprzęt. Zabezpieczyliśmy monitoring i dokumentację fiskalną. Dalsze postępowanie w tej sprawie będziemy konsultować z sanepidem – poinformowała Cisło w rozmowie z Polsatem News.

Posłuchaj o orzechach pekan i dowiedz się, jakie mają właściwości zdrowotne. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.