Sąd skazał 17-latkę za organizację Strajku Kobiet. "Cała machina przeciwko mnie"

2021-02-25 13:25
Strajk Kobiet Kraków
Autor: Bartłomiej Plewnia

Sąd Rejonowy w Limanowej ukarał 17-letnią Małgorzatę za zorganizowanie w październiku ubiegłego roku Strajku Kobiet. Nastolatka od wymiaru sprawiedliwości otrzymała naganę.

Wniosek u ukaranie nastolatki za zorganizowanie protestu złożyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. To w tej miejscowości w październiku ubiegłego roku odbyła się manifestacja w ramach Strajku Kobiet. Jak podała "Gazeta Wyborcza" właśnie zapadło orzeczenie Sądu Rejonowego w Limanowej w tej sprawie. 17-latka została ukarana naganą za naruszenie przepisów zakazujących organizowania zgromadzeń, a także za brak zgłoszenia zgromadzenie w urzędzie. Dziewczyna została zwolniona z pokrycia kosztów sądowych.

Raport z Anteny 25.02

Najpierw policja i sanepid, teraz sąd. Cała machina przeciwko mnie; za to, że wyszłam na rynek i powiedziałam, że boję się w tym kraju rodzić i być w przyszłości mamą – powiedziała 17-latka w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Wspomniana manifestacja odbyła się 27 października 2020 roku w Limanowej. Zorganizowano ją za pomocą wydarzenia na Facebooku. Osoby, które uczestniczyły w Strajku Kobiet, zgromadziły się na płycie rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE