Romantyczni wandale. Zniszczyli rabatkę kwietną, by zrobić bukiet znajomej

2022-08-11 13:54
Rabatka
Autor: Pixabay Oświęcim. Wandale zniszczyli rabatkę kwietną, by zrobić bukiet znajomej

Dwóch pijanych wandali zatrzymali policjanci krótko po tym, jak w czwartek, 11 sierpnia rano zdemolowali rabatę kwiatową przed Centrum Kultury w Oświęcimiu. Tłumaczyli, że chcieli ofiarować bukiet koleżance. Odpowiedzą za to przed sądem – podała oświęcimska policja.

Pijani chuligani wpadli dzięki prawidłowej reakcji anonimowego mieszkańca, który zareagował na ich karygodne zachowanie.

Gdy około godziny 5 rano zauważył, jak niszczą rabatkę, zadzwonił pod numer 112. Na miejsce natychmiast pojechał patrol – podała rzecznik oświęcimskiej policji, asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Funkcjonariuszka poinformowała, że policjanci szybko odszukali chuliganów. Szli po śladach pozostawionych na chodniku: zniszczonych kwiatach oraz rozsypanej ziemi.

Za jednym z budynków odnaleźli dwóch mężczyzn pobrudzonych ziemią z bukietami w rękach. Byli to 47-latek z Oświęcimia i 38–letni mieszkaniec Chełmka. Tłumaczyli, że kwiaty zerwali dla swojej znajomej, ponieważ kwiaciarnie są jeszcze zamknięte – zrelacjonowała rzecznik.

Funkcjonariusze zapowiedzieli, że skierują wniosek o ukaranie obu mężczyzn do sądu rejonowego w Oświęcimiu.

Apelujemy o reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112 – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Przez brak węgla nie może wypiekać chleba

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE