​Rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. W Małopolsce zostaną wypuszczone gołębie pokoju

i

Autor: Pixabay ​Rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. W Małopolsce zostaną wypuszczone gołębie pokoju

​Rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. W Małopolsce zostaną wypuszczone gołębie pokoju

2023-02-23 14:49

W piątek, 24 lutego, w rocznicę pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę w Grabiu pod Wieliczką zostaną wypuszczone gołębie pokoju. Apel i modlitwa o pokój odbędą się w Centrum Pomocy dla Ukrainy, gdzie przebywa obecnie 260 osób poszkodowanych wojną.

Małopolskie. W rocznicę rosyjskiej agresji odbędzie się modlitwa o pokój i zapalenie światła dla Ukrainy

Gołębie pokoju zostaną wypuszczone w piątek, 24 lutego w południe. W wieczór poprzedzający wybuch wojny burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz ze zgromadzonymi w Centrum Pomocy dla Ukrainy zapali światło dla Ukrainy i weźmie udział w modlitwie o pokój.

- Od pierwszych dni wojny wieliczanie aktywnie włączyli się w pomoc uchodźcom z dotkniętej wojną Ukrainy. Przyjmowali i przyjmują osoby z Ukrainy do swoich domów, pomogli w organizacji jednego z największych w Polsce Centrum Pomocy Dla Ukrainy w Grabiu. W Wieliczce działa Punkt Pomocy, gdzie wydawane są dary dla osób potrzebujących z Ukrainy. Ciągle wysyłane są paczki z pomocą humanitarną do Ukrainy. Wojna trwa już rok, a wieliczanie nie ustają w pomocy dla ofiar zbrojnej agresji - podkreślił burmistrz w komunikacie przekazanym przez urząd gminy.

Gmina poinformowała, że przez rok ponad 2 tys. osób skorzystało z pomocy wielickich rodzin. Miasto i Gmina Wieliczka w porozumieniu ze Wspólnotą Braci Samarytan otworzyła z kolei w Grabiu pod Wieliczką Centrum Pomocy dla uciekających z Ukrainy w wyniku działań wojennych na terytorium tego kraju. Jak podał urząd, w pierwszych dniach wojny znalazły tam schronienie tysiące uchodźców, a dziś przebywa w Centrum ponad 260 osób. Działa tam również szkoła i przedszkole dla dzieci ukraińskich.

- Grabie to także ważne miejsce organizowania pomocy humanitarnej dla Ukrainy" - zaznacza urząd. "Wszystkie dary, które Miasto i Gmina Wieliczka otrzymuje od swoich miast partnerskich z Niemiec, Francji, Włoch i innych ludzi dobrej woli są w Grabiu przepakowywane na transporty z pomocą humanitarną i kierowane na Ukrainę. Dotychczas dary z Grabia dotarły między innymi do Fastova, Lwowa, Baryszówki - wymienia.

Gen. Skrzypczak ZDRADZA: Zrobią Rosjanom DRUGĄ CZECZENIĘ!

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE