Krew na Wawelu

i

Autor: Kuba Kusy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie esemesuje do dawców

2021-11-10 17:24

Wiadomości trafiają do posiadaczy krwi tych grup, których w danym momencie zaczyna brakować. Niestety, w przypadku krwi niedobory są permanentne. Z tego powodu z okazji rozpoczynającego się właśnie Tygodnia Patriotycznego, na Wawelu stacjonuje specjalny krwiobus.

W Małopolsce jest ok. 60 podmiotów wykorzystujących krew do leczenia. 

Potrzeby małopolskich szpitali są ogromne. To jest ok. 400-450 jednostek dzienie, to znaczy, żeby było dobrze musimy pobrać krew od ok. 500 osób.

Niestety - jak dodaje Beata Mazurek, dyrektor Regionalnego CentrumKrwiodawstwa i Krwiolecznictwa - średnio zgłasza się jedynie ok. 400 osób dziennie.

Między innymi z tego powodu, z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Patriotycznego, na Wawelu stacjonuje specjalny krwiobus. Jego klienci przyznają, że oddawanie krwi może być formą współczesnego patriotyzmu. 

Stwierdziłem, że trzeba się jakoś przysłużyć ojczyźnie, a czy może być lepsza okazja niż Święto Niepodległości? Trzeba się zmobilizować i oddawać, ludzie potrzebują krwi. Myślę, że tak, że oddanie krwi w dzisiejszych czasach to przejaw patriotyzmu - mówią. 

11.11 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uruchomi również mobilny punkt poboru krwi na parkingu Teatru Słowackiego.

Schody literackie w Podgórzu po remoncie

Sprawdź, co wiesz o OZE

Pytanie 1 z 3
Panele fotowoltaiczne najlepiej działają w dni:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE