Rdzawka: Pod naporem śniegu zawalił się dom. Pięcioosobowa rodzina zdołała się ewakuować

i

Autor: Archiwum Rdzawka: Pod naporem śniegu zawalił się dom. Pięcioosobowa rodzina zdołała się ewakuować

Rdzawka: Pod naporem śniegu zawalił się dom. Pięcioosobowa rodzina zdołała się ewakuować

W miejscowości Rdzawka pod Nowym Targiem doszło do zawalenia się starego, drewnianego domu pod naporem śniegu. Mieszkająca tam pięcioosobowa rodzina zdołała się sama ewakuować z budynku.

Jak poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły, dom zawalił się pod naporem śniegu, na szczęście nikt nie został poszkodowany. Małopolscy strażacy w związku z intensywnymi opadami śniegu musiała interweniować 74 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: nowotarskim, krakowskim oraz nowosądeckim. Interwencje głównie dotyczyły powalonych drzew i gałęzi oraz nisko wiszących przewodów elektrycznych. 

W Zakopanem doszło do zawalenia się garażu. Również pod naporem śniegu. Jak podaje RMF FM, w wyniku opadów w Małopolsce jest sporo problemów na drogach i z siecią elektryczną. - Straż pożarna otrzymała dyspozycję, aby monitorować ponad 40 lokalizacji w Małopolsce - domów pomocy społecznej i mieszkań - w których znajdują się osoby korzystające na przykład z respiratorów - powiedział RMF FM wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE