Raki czy raczki

i

Autor: Pixabay Raki czy raczki? Allegro zajmie się sprzedawcami sprzętu górskiego

Raki czy raczki? Koniec niebezpiecznego procederu. Allegro ukróci praktyki stosowane przez sprzedawców sprzętu górskiego

2023-02-06 8:14

Allegro uporządkuje sprzedaż sprzętu górskiego, konkretnie raków i raczków. Po interwencji Portalu Tatrzańskiego, platforma postanowiła utworzyć nową kategorię produktów o nazwie "Raczki turystyczne, nakładki antypoślizgowe". Celem tych działań ma być ukrócenie niebezpiecznego procederu, który polegał na sprzedaży raczków jako raków.

Raczki czy raki? Allegro zajmie się uporządkowaniem sprzedaży sprzętu górskiego

Seria interwencji Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w rejonie Rysów, gdzie turyści wybierali się w raczkach i wypadku śmiertelnym, w którym życie straciła młoda dziewczyna, mająca na nogach także tego typu sprzęt, Portal Tatrzański postanowił interweniować w sprawie sprzedaży raczków jako raków. 

Naszym celem stała się nie tylko edukacja, ale także nagłośnienie niemoralnej postawy niektórych sprzedawców internetowych, którzy celowo do opisów i nazw produktów wstawiali częściej wyszukiwaną frazę "raki", niejednokrotnie sugerując, że raczki czy nakładki antypoślizgowe nadają się do wyjść w wyższe partie gór - przekazuje Portal Tatrzański.

Takiego typu oferty można było znaleźć między innymi na Allegro. PT zwrócił się więc z prośbą do sprzedażowego giganta o uniemożliwienie sprzedawcom wprowadzania klientów w błąd. Interwencja zakończyła się sukcesem, bowiem platforma sprzedażowa postanowiła dokonać uporządkowania ofert. 

Allegro podeszło do tematu bardzo poważnie i wprowadzi szereg działań, mających na celu uporządkowanie tej tematyki - przekazuje PT. 

Allegro postanowiło utworzyć nową kategorię produktów o nazwie "Raczki turystyczne, nakładki antypoślizgowe", dostępną w grupie artykułów "Sport i turystyka > Akcesoria". Ponadto, użytkownicy będą mogli filtrować oferty sprzedaży raczków i oferty nakładek.

Natomiast raki znajdą się w kategorii "Sporty ekstremalne". Sprzedawcy mają być informowani o zakazie używania zamiennie słów "raki" i "raczki", by nie sugerować, że ten drugi sprzęt nadaje się do uprawiania turystyki  wysokogórskiej.

To spory sukces. Nie ma co się łudzić, że te działania całkowicie rozwiążą problem turystów chodzących w raczkach w wyższe partie Tatr, ale dzięki temu być może uda się uratować komuś zdrowie czy życie, a TOPR-owi oszczędzić pracy i ryzyka - przekazuje PT i dodaje: - Dziękujemy serdecznie za wszystkie udostępnienia, komentarze i pomoc w nagłaśnianiu sprawy. To także Wasz sukces, Drodzy Czytelnicy.

Z informacji przekazanych przez Portal Tatrzański dowiadujemy się również, że zmiany zostaną wprowadzone od drugiego kwartału bieżącego roku oraz, że Allegro zaktualizuje swoje treści edukacyjne dotyczące tej tematyki.

Źródło: portaltatrzanski.pl

Raki czy raczki? Różnica jest kolosalna, a wiedza na jej temat może uratować życie

Jak odróżnić prawdziwe raki turystyczne od raczków i nakładek antypoślizgowych? Gdzie należy używać raków, a gdzie można założyć raczki? Kwestię tę wyjaśniają Mariusz Grefkowicz, przewodnik tatrzański w rozmowie z Krzysztofem Barcikiem z Portalu Tatrzańskiego (materiał wideo poniżej). 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE