Minnie Mouse

i

Autor: Adrián Valverde, Unsplash

QUIZ

QUIZ. Największe przeboje z bajek Disney'a. Pamiętasz, to je śpiewał?

2023-09-30 20:17

"Król Lew", "Pocahontas", "Królewna Śnieżka", "Toy Story", czy "Kraina Lodu" - kto z nas nie zna tych kultowych pozycji? Bajki Walta Disney'a towarzyszą nam już od dziesięcioleci. W historii popkultury zapisało się także wiele utworów ze słynnych animacji, które chętnie śpiewane są przez młodszych i starszych. Część z nich doczekała się także polskich wersji językowych, wykonywanych przez znanych artystów. Sprawdźcie, czy pamiętacie, kto je wykonywał!

Jak dobrze pamiętasz piosenki z bajek Disney'a? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Walt Disney przyczynił się do rozwoju popkultury jak mało kto. To właśnie dzięki niemu od 1923 roku możemy cieszyć się animowanymi bajkami, które tak dobrze znamy z dzieciństwa. Wiele z nich widzieliśmy wiele razy i chętnie wracamy do nich jako dorośli. Trudno się dziwić. Animacje Disney'a stały się kultowe na całym świecie i zostały wielokrotnie nagradzane przez krytyków i ekspertów. Sam Walt Disney był nominowany do Oscara aż 59 razy, z czego udało mu się zdobyć 26 statuetek. Bajki Disney'a były także niezwykle popularne w Polsce. Wiele z nich jest dostępnych w naszym kraju z polskim dubbingiem. Także słynne utwory z animacji powstały w polskiej wersji językowej. Przykładem może być chociażby przebój "Kolorowy wiatr" z bajki "Pocahontas", który doskonale znany jest w Polsce. Jeśli i Wy uwielbiacie wrócić od czasu do czasu do ulubionych pozycji z dzieciństwa, a piosenki z nich znacie niemal na pamięć, sprawdźcie się w naszym QUIZIE i udowodnijcie, że wiecie, kto je w Polsce wykonywał!

QUIZ: Przeboje z bajek Disney'a. Pamiętasz, kto je śpiewał? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Która polska artystka wykonała utwór "Kolorowy wiatr" znany z bajki "Pocahontas"?
Pocahontas

Niesamowita oferta dla szczęściarzy. Airbnb umożliwi wynajęcie domu Shreka:

Od 20 lat adoptuje nieuleczalnie chore dzieci. "Rozmawiam z nimi, nawet jak mnie nie słyszą"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE