Kraków

i

Autor: Klaudia Bobela Kraków - kolaż zdjęć

Quiz

Sprawdź w quizie, czy rozpoznasz, jakie to miejsce w Krakowie. My pokazujemy fragment, ty zgadujesz!

2023-10-20 15:13

Mieszkasz w Krakowie lub kochasz tu przyjeżdżać? A może jesteś rodowitym krakowianinem? Myślisz, że dobrze znasz stolicę Małopolski? Jeśli tak, koniecznie sprawdź się w naszym quizie. Dla wszystkich wielbicieli Grodu Kraka przygotowaliśmy zdjęcia popularnych i mniej znanych miejsc w Krakowie lub ich fragmentów. Ciekawe, czy zgadniecie, gdzie dokładnie się znajdują?

Sprawdź się w quizie! Czy odgadniesz, gdzie w Krakowie znajdują się miejsca ze zdjęć? 

Kraków jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych polskich miast oraz tym, do którego najchętniej przyjeżdżają turyści z całego świata. Po części jest tak ze względu na jego tajemniczy klimat, zabytki, które można spotkać niemal na każdej ulicy czy artystyczny spleen. W stolicy Małopolski tworzyli lub szczęśliwie tworzą nadal tacy artyści, jak m.in. Stanisław Wyspiański, Tadeusz Kantor, Olga Boznańska, Wisława Szymborska, Wit Szostak, Czesław Miłosz, Gaja Grzegorzewska, Kora, Chłopcy z Placu Broni, Ewa Demarczyk czy Zbigniew Wodecki. Kraków to miasto, którego nie można dogłębnie poznać w tracie weekendowej wycieczki, co więcej - nawet osoby, które mieszkają tu od lat, wciąż odkrywają tu coś interesującego. Przygotowaliśmy dla Was quiz o Mieście Królów. Czy rozpoznacie bardziej i mniej popularne miejsca? Czy wiecie, gdzie dokładnie się znajdują? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa!

QUIZ. My pokazujemy fragment, ty zgadujesz, jakie to miejsce w Krakowie

Pytanie 1 z 11
Fragment tego budynku to:
Barbakan w Krakowie

Ściana Płaczu, domofon poezji, rytualna rzeźnia. O tych miejscach w Krakowie nie miałeś pojęcia! [GALERIA]

Doda zwierzyła się Maryli Rodowicz. W ostrych słowach podsumowała Nergala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE