Punkt na inaugurację 2023 roku. Cracovia przegrywa z Unią po emocjonującym meczu

2023-01-04 8:46

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli 2023 rok od porażki. We wtorek, 3 grudnia „Pasy” zmierzyły się przy ul. Siedleckiego z Re-Plast Unią Oświęcim. Mimo osłabień w składzie gości, Krakowianom nie udało się zrewanżować za porażkę w Pucharze Polski.

W Krakowie nie brakowało emocji

Wtorkowy mecz rozpoczął się dla „Pasów” najlepiej, jak tylko mógł, bo już w 31. sekundzie meczu krążek w bramce Unii umieścił Martin Kasperlik. Na początku drugiej odsłony hokeiści z Krakowa prowadzili już 2:0 po golu Patryka Wronki.

Krakowianie prezentowali się lepiej niż w spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski. Kontaktowego gola dla Unii zdobył jednak w 37. minucie meczu Pavlo Padakin, a na początku trzeciej tercji Davida Zabolotnego pokonał Tommi Laakso, który doprowadził do wyrównania.

Emocji z pewnością nie brakowało – Cracovia w 47. minucie ponownie wyszła na prowadzenie. Trzeciego gola dla „Pasów” zdobył Estończyk, Robert Arrak. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu Unia wycofała bramkarza, licząc na doprowadzenie do wyrównania, co udało się na sekundy przed końcem trzeciej tercji po golu Sebastiana Kowalówki.

W Krakowie rozpoczęła się dogrywka, a ostateczny cios w pierwszym meczu nowego roku zadał „Pasom” Pavlo Padakin, który umieścił krążek w krakowskiej bramce już w 39. sekundzie dodatkowego czasu gry. Ostatecznie w meczu inaugurującym 2023 rok „Pasy” zdobyły jeden punkt.

Comarch Cracovia - TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, d. 0:1)

1:0 Martin Kasperlík (00:31)

2:0 Patryk Wronka (21:34)

2:1 Pawło Padakin (36:46)

2:2 Tommi Laakso (41:52)

3:2 Robert Arrak (46:57)

3:3 Sebastian Kowalówka (59:28)

3:4 Pawło Padakin (60:39, 3/3)

Cracovia: D. Zabolotny - S. Kinnunen, A. Ježek, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki - J. Šaur, J. Gula, P. Wronka, F. Kapica, D. Kapica - P. Husák, R. Graborenko, E. Němec, M. Račuk, V. Tomi - D. Krejčí, M. Bdžoch, S. Brynkus, R. Arrak, M. Michalski.

Unia: R. Kowalówka - R. Diukow, K. Jākobsons, A. Denyskin, M. Cichy, A. Szczechura - P. Bezuška, A. Jerofejevs, P. Padakin, E. Ahopelto, T. Laakso - P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - K. Dudkiewicz, A. Prusak.

Konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego na temat zaginionej Jagody z Poronina