Powrót silnego wiatru i burz śnieżnych! Duży front przyniesie kilka fal opadów i nawet 30 cm śniegu!

i

Autor: Pixaby/Michał Rejduch/WXCHARTS Powrót silnego wiatru i burz śnieżnych! Duży front przyniesie kilka fal opadów i nawet 30 cm śniegu!

Powrót silnego wiatru i burz śnieżnych! Spadnie nawet 30 cm śniegu! IMGW wydało alerty

2022-01-19 13:38

Środa zapowiada się w Polsce słonecznie i z temperaturą powyżej 0 stopni Celsjusza. Niestety ta aura nie potrwa długo. Do Polski nadciąga kolejny niebezpieczny front, który znów przyniesie bardzo silne porywy wiatru oraz burze śnieżne. IMGW już wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. - Będzie to sytuacja podobna do tej, która miała miejsce w poniedziałek, ale natężenie zjawisk pogodowych tym razem będzie mniejsze - czytamy.

Powrót silnego wiatru i burz śnieżnych! Spadnie nawet 30 cm śniegu! IMGW wydało alerty

Miniony poniedziałek w pogodzie był istnym szaleństwem. Od północy przez cały kraj przetoczył się intensywny front, który przyniósł wiatr osiągający w porywach ponad 110 km/h, intensywne opady śniegu oraz burze. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

TOTALNY ARMAGEDON nad Polską. Wichury, śnieżyce i burze jednocześnie! [WIDEO]

Tysiące odbiorców nie miało prądu. Zablokowane były drogi, występowały problemy z komunikacją. Straż pożarna wyjeżdżała na interwencje ponad tysiąc razy.

Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny

I choć środa mija nam pod znakiem słonecznej i dość ciepłej jak na styczeń pogody, to niestety nie mamy dobrych wieści. Do Polski zmierza kolejny intensywny front. Już w nocy ze środy na czwartek przyniesie nam zmiany w pogodzie, a mocno odczujemy to w ciągu dnia. Jak podaje portal twojapogoda.pl, trzeba przygotować się na opady - przelotne, a chwilami intensywne połączone z porywami wiatru do 80 km/h. Znów pojawią się burze. Przez Polskę w czwartek ma przetoczyć się kilka fal opadów. Między nimi będą występować rozpogodzenia.

Do Polski wróci także zima. Spadnie od 1 do 5 cm śniegu. W kolejnych dniach będzie go jeszcze więcej - nawet do 10 cm. Mocna warstwa białego puchu pojawi się w górach. Tam możemy spodziewać się nawet powyżej 30 cm śniegu. Spadnie też temperatura. Możemy spodziewać się mrozów, dość dużych w nocy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już alerty dla połowy Polski, ostrzegające przed:

  • oblodzeniem
  • zawiejami/zamieciami śnieżnymi
  • silnym wiatrem

Na północy kraju obowiązują alerty drugiego stopnia. W środkowej oraz południowej Polsce - pierwszego stopnia.

Wichury nad Polską. Połamane drzewa, zerwane dachy. Strażacy odnotowali ponad 600 interwencji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE