Silne opady deszczu, burze i wiatr. Możliwe podtopienia. IMGW wydał alerty drugiego i trzeciego stopnia!

2021-08-05 10:05
Burze z gradem dziś 4.08.2021 w Lubelskim! Alarm meteo IMGW
Autor: Pixabay.com

Czwartek będzie bardziej przypominać jesienną aurę, niż letnią. Przez cały dzień możemy spodziewać się opadów deszczu, burz oraz silnego wiatru. IMGW wydał już alert drugiego stopnia.

W czwartek, 5 sierpnia nie wychodźcie z domów bez parasoli. Przez cały dzień czekają nas intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz burze. Co więcej, są już ostrzeżenia przed podtopieniami. Deszczu ma bowiem spaść naprawdę dużo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia dla Krakowa oraz trzeciego stopnia dla Tarnowa i Nowego Sącza.

W Małopolsce może spaść nawet do 100 mm deszczu. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Możliwe są opady gradu - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 6 sierpnia do godz. 10.00.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Plaga much pod Wrocławiem
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE