Burze z gradem dziś 4.08.2021 w Lubelskim! Alarm meteo IMGW

i

Autor: Pixabay.com

Silne opady deszczu, burze i wiatr. Możliwe podtopienia. IMGW wydał alerty drugiego i trzeciego stopnia!

2021-08-05 10:05

Czwartek będzie bardziej przypominać jesienną aurę, niż letnią. Przez cały dzień możemy spodziewać się opadów deszczu, burz oraz silnego wiatru. IMGW wydał już alert drugiego stopnia.

W czwartek, 5 sierpnia nie wychodźcie z domów bez parasoli. Przez cały dzień czekają nas intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz burze. Co więcej, są już ostrzeżenia przed podtopieniami. Deszczu ma bowiem spaść naprawdę dużo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia dla Krakowa oraz trzeciego stopnia dla Tarnowa i Nowego Sącza.

W Małopolsce może spaść nawet do 100 mm deszczu. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Możliwe są opady gradu - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 6 sierpnia do godz. 10.00.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Plaga much pod Wrocławiem
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?