Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Zakopanem. Tak rozgrzewał się przed białymi wojażami [ZDJĘCIA]

2024-02-25 14:33

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę, 25 lutego zagościł w Małopolsce. Otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu zjeżdżając na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane. Złożył także podpis na swoim numerze startowym i na nartach, które zostaną przeznaczone na licytację. Pozyskane fundusze wesprą działalność fundacji. Zobaczcie w naszej galerii, jak prezydent dał popis swojej narciarskiej pasji oraz wideo z niezbyt długiej rozgrzewki głowy państwa.

Małopolska. Prezydent Andrzej Duda otworzył charytatywny slalom na Kasprowym Wierchu

Otwierając zawody, prezydent Andrzej Duda podziękował za zaproszenie do wzięcia w nich udziału. Zaznaczył, że każda rehabilitacja dzięki sportowi sprawia zawodnikom przyjemność i powoduje, że narty są żywiołem podopiecznych fundacji. Przed zjazdem uskutecznił krótką rozgrzewkę.

- To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie – powiedział prezydent Andrzej Duda na szczycie Kasprowego Wierchu.

Pomysłodawczyni charytatywnego slalomu, olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz, dziękując prezydentowi za objęcie patronatu nad wydarzeniem, zaprosiła go na przyszłotygodniowe zawody w narciarstwie alpejskim zawodników z niepełnosprawnościami intelektualnymi Virtus na Kasprowym Wierchu.

W ubiegłych latach charytatywny Slalom Maraton odbywał się w ciągu trwających non stop przez 12 godzin zjazdów na Polanie Szymoszkowej. W zawodach, oprócz podopiecznych fundacji, brali udział czołowi polscy narciarze, próbując w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. W tym roku formuła zawodów jest inna – każdy z zawodników zjeżdża siedem razy, a najlepszy czas brany jest pod uwagę w klasyfikacji.

Fundacja Handicap Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe w dyscyplinach zimowych i letnich dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Ponadto organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy i włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej.

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew
Tak posłowie spędzają wolny czas