Powrót nauki zdalnej w zimie? Stanowcze słowa ministra Czarnka

2022-10-10 13:23
Nauka zdalna
Autor: Compare Fibre Nauka zdalna powraca? Minister Czarnek ogłosił decyzję

Kryzys energetyczny, inflacja, sytuacja wojenna, brak węgla i gigantyczne podwyżki rachunków za ogrzewanie dla samorządów – to główne argumenty tych, którzy mówili o powrocie nauki zdalnej dla uczniów w okresie jesienno-zimowym. Czy zdalne nauczanie powróci? 9 października minister Przemysław Czarnek stanowczo powiedział „szkoły będą ogrzane, uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie”.

Nauka zdalna powróci? Samorządów nie stać na ogrzewanie szkół

Samorządowcy dostali podwyżki cen energii sięgające nawet 800%. Wielu z nich musiało zacisnąć pasa jeśli chodzi o rachunki w miastach. Z powodu drastycznych podwyżek cen prądu i gazu, a także inflacji samorządy oraz uczelnie wyższe realizują plany oszczędnościowe. Niektóre uniwersytety już zdecydowały o przejściu w tryb nauczania online w miesiącach zimowych, a na ulicach większości polskich miast zapanowała ciemność – zadecydowano o wyłączeniu większości ulicznego oświetlenia. Co z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych? Niektóre miasta, na przykład krakowski magistrat zaapelowały do dyrektorów szkół, by zmniejszać temperatury grzejników, wyłączać je przy okazji wychodzenia z budynku, myć ręce letnią, a nie gorącą wodą oraz gasić światła w klasach i na korytarzach w ciągu dnia. Czy w obecnej sytuacji czeka nas powrót nauki zdalnej?

Minister Czarnek zakomunikował decyzję dotyczącą powrotu nauki zdalnej

W niedzielę, 9 października w Łukowie do tych przypuszczeń stanowczo odniósł się minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Skomentował działania polskiego rządu i stwierdził, że cena energii elektrycznej spada, a następnie powiedział, że nauki zdalnej w tym roku szkolnym nie będzie.

- Szkoły będą ogrzane, uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie i razem ten kryzys przejdziemy - zapewnił Czarnek.

Realna obietnica czy zaklinanie rzeczywistości?

Minister dodał również m.in, że subwencja oświatowa została podniesiona o 11 mld zł, a podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli najmniej zarabiających będą wynosiły 1240 zł brutto miesięcznie, rok do roku. Te informacje pozostają w kontrze do aktualnych wydarzeń – protestu kilkuset samorządowców przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii, który odbył się w Warszawie w piątek, 7 października czy protestu nauczycieli, który od 8 do 14 października odbywa się przy Placu na Rozdrożu w Warszawie w formie całodobowego Miasteczka Edukacyjnego. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

QUIZ. Ryszard Rynkowski i jego najsłynniejsze utwory. Tekst której piosenki zaśpiewacie mu na urodziny?

Pytanie 1 z 10
Od jakich słów rozpoczyna się tekst piosenki "Wypijmy za błędy", jednego z najwięskzych przebojów artysty?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE