Poszukiwania Jakuba Bocheńskiego. Policja przeczesała Wisłę

2022-09-27 15:18
Bocheński Jakub
Autor: Małopolska Policja Krzysztof Rutkowski zabrał głos w sprawie zaginięcia Jakuba Bocheńskiego. „Nikt go nie porwał”

Jakub Bocheński z Krakowa, polityk Lewicy zaginął w czwartek, 22 września. Ostatni raz był widziany w hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej, gdzie odbywało się szkolenie firmowe, w którym brał udział. Od czasu zaginięcia 30-latka trwają intensywne poszukiwania. We wtorek, 27 września policja przeszukała Wisłę. W akcji zostały użyte motorówki oraz dron.

Policja podała, że w dniu zaginięcia Jakub Bocheński był ubrany w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Poinformowano też, że zaginiony może poruszać się samochodem marki Renault Megane nr rej. KNS 0453N koloru grafitowego. Jakuba Bocheńskiego, nowosądeckiego aktywisty i polityka Lewicy szuka policja, ale także rodzina i przyjaciele, którzy opublikowali apel z prośbą o pomoc. W sieci pojawiła się informacja, że mężczyzna został odnaleziony, ale okazała się fałszywa. Policja nadal prowadzi intensywne działania. Jakie? Oto zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.

Poszukiwania cały czas trwają, prowadzone są przez policjantów z komisariatu VIII. W dalszym ciągu sprawdzane są monitoringi. Dzisiaj do działań dołączył komisariat wodny, który przeprowadzał działania na Wiśle. Użyto motorówek oraz drona. Na szczęście niczego nie odnaleziono. Ponadto policjanci z komisariatu VIII oraz z komendy miejskiej wykonywali dziś czynności w miejscu, gdzie zaginął mężczyzna – powiedział nam podkom. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Zaginięcie mężczyzny jest pełne zagadek. Wiadomo, że badając przyczyny zaginięcia policja bierze pod uwagę różne scenariusze.

Sprawdzane są różne hipotezy, od powodów zaginięcia na tle kryminalnym po chęć zerwania kontaktu z rodziną. Na ten moment trudno powiedzieć, prowadzimy działania – dodał podkom. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Od czego zależą alimenty i opieka nad dzieckiem

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE