Popularny gadżet do włosów jest bardzo niebezpieczny. Wyciągnij go, gdy wsiadasz do auta!

i

Autor: Pexels/print screen TikTok natalieeekate Popularny gadżet do włosów jest bardzo niebezpieczny. Wyciągnij go, gdy wsiadasz do auta!

Popularny gadżet do włosów jest bardzo niebezpieczny. Wyciągnij go, gdy wsiadasz do auta!

2023-03-10 12:47

Gumki, opaski, klamry, spinki czy wsuwki to najpopularniejsze gadżetów do włosów. Okazuje się, że jeden z nich może być poważnie niebezpieczny, szczególnie dla tych kobiet, które jeżdżą samochodem. Pewna studentka pielęgniarstwa opublikowała filmik na swoim profilu na Tik Toku, w którym sama przyznaje się, że kiedyś siadała za kółko z tym właśnie gadżetem we włosach, ale odkąd dowiedziała się, czym to może grozić, nie robi tak i co więcej - ostrzega inne kobiety. O które akcesorium do włosów chodzi?

Studentka pielęgniarstwa opublikowała apel do kobiet. Z czego lepiej zrezygnować jeżdżąc autem?

Natalie Kate to tiktokerka, która często dzieli się poradami z szerokiego zakresu medycyny, które mogą przydać się w życiu codziennym. Niektóre z nich obrazują, jak niebezpieczne mogą być na pozór błahe, nieszkodliwe nawyki, na przykład wsiadanie do samochodu z klamrą wpiętą we włosy. Okazuje się, że ten popularny, kobiecy gadżet, pozwalający szybko okiełznać niesforne kosmyki - w razie wypadku, a nawet zwykłej stłuczki - może być śmiertelnym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia.

- Jeśli wsiadasz do auta, a twoje włosy spięte są klamrą, pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jazdy wyciągnąć ją z włosów. Jeśli tego nie zrobisz i ulegniesz wypadkowi, dosłownie nadziejesz się na nią - mówi studentka pielęgniarstwa w nagraniu.

Sama przyznaje, że jeździła do pracy z włosami spiętymi klamrą, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem są gumki lub opaski elastyczne. W klamrach, które na ogół są plastikowe, najgroźniejsze są metalowe elementy. Lekarz z Australii, dr Zac Turner, dodał w komentarzu, że "najgroźniejsze są gadżety ozdobione diamencikami albo perłami". W razie wypadku czy stłuczki, gdy nasza głowa odbije się o zagłówek, metalowe elementy - najczęściej szpilki łączące plastik - mogą po prostu wbić się w czaszkę. Wsiadając do samochodu bezpieczniej jest więc zrezygnować z tego ułatwiającego życie wielu kobiet gadżetu.

Krzysztof Ibisz jako Verka Serduchka. Historyczny występ w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

QUIZ. Koszmarne wpadki w scenariuszach polskich seriali! Zdobędziesz chociaż połowę punktów?

Pytanie 1 z 10
Ta bohaterka była w nieustającej ciąży. Widzowie pękali ze śmiechu, że brzuch jej nie rośnie... O kogo chodzi?
M jak miłość, odcinek 1650. Patrycja (Alżbeta Lenska), Łukasz (Jakub Józefowicz), Marysia (Małgorzata Pieńkowska)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE