Policja

i

Autor: Pixabay

Na sygnale

Policyjny pościg za pseudokibicem w centrum Krakowa. Uciekinier rzucił się do Wisły

2024-04-05 15:29

W środę, 3 kwietnia w godzinach wieczornych krakowscy policjanci prowadzili pościg za mężczyzną podejrzewanym o udział w bójce i pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W pewnym momencie mężczyzna zdecydował się na desperacki krok, rzucając się do Wisły.

Kraków. Policyjny pościg w centrum miasta. Mężczyzna rzucił się do Wisły

Do opisywanego zdarzenia doszło w środę, 3 kwietnia około godz. 20:00 w Krakowie. Policjanci w rejonie Dworca Głównego zauważyli mężczyznę podejrzewanego o udział w bójce i pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W pewnym momencie mężczyzna wsiadł do samochodu i zaczął oddalać się w kierunku Kazimierza.

Kiedy policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący nim mężczyzna rozpoczął ucieczkę, udając się w kierunku ronda Mogilskiego, a następnie ronda Grzegórzeckiego. W trakcie ucieczki kierujący uszkodził kilka zaparkowanych pojazdów, na szczęście nikt nie został poszkodowany – informuje podkom. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Po opuszczeniu pojazdu na ul. Nadwiślańskiej, mężczyzna kontynuował ucieczkę na piechotę. 

Na wysokości kładki o. Bernatka wskoczył on do Wisły. Policjanci cały czas widzieli mężczyznę i mieli z nim kontakt. Po chwili został on wyciągnięty z rzeki przez funkcjonariuszy z komisariatu wodnego policji, a następnie zatrzymany – przekazał podkom. Piotr Szpiech.

Mężczyzna to znany policjantom 28-letni mieszkaniec Krakowa, powiązany ze środowiskiem jednego z klubów piłkarskich.

Po zatrzymaniu 28-latek został przebadany pod kątem trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Na dziś zaplanowano przeprowadzenie z zatrzymanym dalszych czynności – dodaje oficer prasowy.

Najlepsze miasta do życia w Polsce. Na którym miejscu jest Kraków?