Tatry. Poszukiwania 50-letniego turysty

i

Autor: Horská záchranná služba FB Poszukiwania 50-letniego turysty. Zaginął w Tatrach Słowackich

Wiadomości z regionu

Polaka, który zaginął w Tatrach Słowackich nadal nie udało się odnaleźć. Jest pilny komunikat służb

2023-09-26 9:38

Już w sobotę ratownicy TOPR zgłosili do słowackim ratownikom zaginięcie 50-letniego polskiego turysty. Mężczyzna miał samotnie zejść z Lodowego Szczytu i doznać poważnej kontuzji kończyny dolnej, a także nie być w stanie kontynuować wspinaczki. Ratownikom udało się skontaktować z mężczyzną, ten potwierdził obrażenia, ale nie umiał podać dokładnej lokalizacji. Nie potwierdził też przesłanego linku do lokalizacji. Później jego telefon był niedostępny. Poszukiwania trwają, lecz wciąż nie udało się go odnaleźć.

Trwają poszukiwania 50-letniego Grzegorza

Przez cały weekend oraz poniedziałek, 25 września w poszukiwaniach zmieniali się kolejni ratownicy. Na miejsce skierowano pięciu ratowników górskich, czterech kynologów z psami asystującymi oraz dwóch ratowników z Centrum Zapobiegania Lawinom Słowacki Raj, którzy przywieźli w teren drona poszukiwawczego. O pomoc poproszono także pilotów śmigłowców. O zlokalizowanie telefonu komórkowego poproszono także słowacką policję. Ponieważ nie było wiadomo dokładnie, dokąd mężczyzna się udał, ratownicy TOPR udający się do doliny Czarnej Jaworowej, przybyli z pomocą słowackim kolegom z północy. Tutaj próbowali zlokalizować turystę za pomocą dwóch dronów. Z racji złych warunków pogodowych akcja poszukiwawcza obu stron zakończyła się niepowodzeniem. Słowaccy ratownicy wznowili poszukiwania we wtorek, 26 września.

Słowackie służby opublikowały wizerunek 50-letniego turysty, Grzegorza, prosząc o kontakt wszystkie osoby, które mogły go spotkać na szlakach lub mieć jakiekolwiek informacje.

Tajemnicze zaginięcia w Tatrach. Jakie tajemnice skrywają polskie góry? [GALERIA]

Norbert Huber opowiada o sile kadry siatkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE