deszcz, śnieg

i

Autor: pexels Jaka będzie pogoda w Wielkanoc? Marzec nas mocno rozczaruje

pogoda

Pogoda na Wielkanoc 2024. Marzec nas mocno rozczaruje. Oto długoterminowa prognoza pogody

2024-02-27 7:26

Choć pogoda w lutym przypomina raczej wczesną wiosnę, to raczej nie powinniśmy się do niej przyzwyczajać. Nowe prognozy pogody na marzec pokazują, że czeka nas duża zmiana. Lepiej powstrzymać się z chowaniem kurtek i szalików do szafy. Co więcej, mało optymistycznie zapowiada się też Wielkanoc. Co dokładnie nas czeka? Jaka pogoda na marzec i Wielkanoc?

Pogoda na marzec 2024. Zima jeszcze wróci?

Wiele osób z pewnością pamięta, że luty określany był jako najmniejszy miesiąc w roku. Mrozom często towarzyszyły także intensywne opady śniegu. Tymczasem tegoroczny luty może bardziej kojarzyć się z przedwiośniem. Na termometrach zdążyliśmy już zobaczyć po kilkanaście stopni powyżej zera. Śniegu można szukać już tylko w górach. Wiele osób zastanawia się, czy taka pogoda utrzyma się w ciągu najbliższych dni i tygodni, a my ostatecznie pożegnamy zimę. Najnowsze prognozy długoterminowe IMGW uchylają rąbka tajemnicy. Pokazują również, jaka będzie pogoda na Wielkanoc. Czego możemy się spodziewać?

Prognoza pogody na marzec 2024. Czeka nas jeszcze ochłodzenie

Jaka będzie pogoda w marcu? Czy będzie ciepło? Jak pokazuje najnowsza prognoza długoterminowa IMGW, końcówka lutego oraz pierwsze dni marca zapowiadają się dość ciepło, ale też deszczowo. To ważna informacja, ze względu na to, że wciąż w wielu miejscach Polski stan rzek jest podniesiony, a na niektórych miejscach występują podtopienia. Ciepło w Polsce powinno utrzymywać się do połowy marca. Niestety wiele wskazuje na to, że potem czekać nas będzie spadek temperatury. Najmocniej odczujemy to na południu oraz na zachodzie Polski.

Sonda
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?

Pogoda na Wielkanoc 2024 może mocno zaskoczyć! Czego się spodziewać?

Jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2024? Patrząc na długoterminową prognozę IMGW, nie mamy dobrych informacji. Ostatnie siedem dni marca zapowiada się okresem dużo zimniejszym niż zwykle. Możemy spodziewać się też większej liczby opadów. Przypomnijmy, że w tym roku Wielkanoc wypada 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia.

Pamiętajmy, że prognoza długoterminowa jest bardzo wstępna. I wszystko może się jeszcze zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa atrakcja turystyczna powstała w Małopolsce. Piękne widoki na Tatry 

Myśliwy zostawił w lesie 14-letniego syna, uciekając przed policją
Listen on Spreaker.