ŻYCIE MIASTA

Podsumowanie kadencji prezydenta Jacka Majchrowskiego. Za co go zapamiętamy? Oto największe osiągnięcia i afery [GALERIA]

2024-04-23 18:48

To już oficjalne! Poseł KO Aleksander Miszalski został nowym prezydentem Krakowa. To oznacza, że po 22 latach stolica Małopolski zyskała nowego prezydenta. Zanim jednak dojdzie do tej rewolucji w krakowskim magistracie, przyjrzeliśmy się długiej prezydenturze Jacka Majchrowskiego. Z czego zostanie zapamiętany? Oto jego największe osiągnięcia i afery.

Kraków. Jacek Majchrowski po 22 latach przestaje być prezydentem miasta

Za nami wybory samorządowe 2024, które wyłoniły, kto zastąpi Jacka Majchrowskiego na stanowisku prezydenta Krakowa. W stolicy Małopolski stoczył się zacięty bój o ten zaszczyt tytuł, a w szczytowym momencie ubiegało się o niego aż dziewięciu kandydatów. Tegoroczne wybory prawdziwie zaskoczyły i pokazały, że miasto drastycznie się zmienia tak jak i potrzeby jego mieszkańców i mieszkanek. W drugiej turze po raz pierwszy od lat nie zobaczyliśmy kandydata PiS, w tym roku był nim Łukasz Kmita. Ostateczne starcie rozegrało się między Łukaszem Gibałą i Aleksandrem Miszalskim, i to właśnie ten drugi poszedł prosto po zwycięstwo. Już niedługo okaże się, czy lepiej sprawdzi się na tym stanowisku niż Jacek Majchrowski.

Podsumowanie kadencji Jacka Majchrowskiego. Za co go zapamiętamy?

Jacek Majchrowski jeszcze jesienią ubiegłego roku deklarował, że nie będzie dłużej kandydował na urząd prezydenta Krakowa. Trudno się było tej decyzji dziwić — polityk był najdłużej sprawującym władzę prezydentem miasta w historii. Został wybrany na ten urząd w 2002 roku i od tej pory nieprzerwanie piastował to stanowisko. W trakcie jego długiej prezydentury Kraków zmienił się nie do poznania. Dzisiaj przyglądamy się największym sukcesom Jacka Majchrowskiego i jego największym porażkom. Z czego prezydent zostanie najbardziej zapamiętany?

Podsumowanie kadencji prezydenta Jacka Majchrowskiego. Za co go zapamiętamy?

QUIZ. Tak zmieniał się Kraków za rządów Jacka Majchrowskiego. Pamiętasz jak wyglądało miasto 20 lat temu?

Pytanie 1 z 10
W którym roku otworzono Tauron Arenę?
Tauron Arena
Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty