Koleje małopolskie

i

Autor: flickr

Wiadomości

Pociągi jadące przez Kraków rozpędzają się już do 130 km/h. A to dopiero początek

2023-11-13 15:13

W niedzielę, 12 listopada Koleje Małopolskie wprowadziły zmiany w rozkładzie jazdy. Wszystko z powodu zwiększonej prędkości pociągów jeżdżących na odcinkach Kraków Główny - Kraków Płaszów i Kraków Płaszów - Podłęże. Pasażerowie muszą zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.

Pociągi w Krakowie mogą już jeździć z prędkością 130 km/h

Dzięki zmodernizowanej linii średnicowej, pociągi na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów rozpędzają się do 100 km/h, a na odcinku Kraków Płaszów - Podłęże aż do 130 km/h. Takie wyniki są efektem rozbudowania układu torowego z dwóch do czterech torów, dzięki czemu rozdzielono ruch regionalny i dalekobieżny. W przyszłości prędkość maksymalna pociągów ma wzrosnąć do 160 km/h.

W związku z wprowadzonymi zmianami, Koleje Małopolskie ogłosiły, że na przystanku osobowym Kraków Grzegórzki będą zatrzymywały się pociągi przyspieszone kursujące na odcinku Kraków Główny - Tarnów.

Na przystanku osobowym Kraków Grzegórzki będą się zatrzymywać pociągi przyspieszone kursujące na odcinku Kraków Główny – Tarnów, w tym „Mościcki” i Jaskółka” do Tarnowa, „Dunajec” i „Lach” do Nowego Sącza i „Hubal” do Jasła. Wskutek powyższej zmiany przystanek Kraków Grzegórzki będzie obsługiwany przez wszystkie pociągi SKA1, SKA2 i SKA3 kursujące na tym odcinku - informują Koleje Małopolskie w swoim komunikacie.

Krótkotrwałe utrudnienia dla pasażerów

Koleje Małopolskie poinformowały także o krótkotrwałych utrudnieniach dla wybranych pociągów SKA2 na trasie Kraków Główny - Zastów, które wynikają z budowy wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej S7 na linii kolejowej. Z tego powodu w dniach 20-23 listopada w godzinach 22:30-4:20 zostanie wprowadzona przerwa w ruchu pociągów na odcinku Kraków Główny - Zastów.

Rowerem na pociąg. Ścieżka na Kanale Łączańskim to nie tylko piękne widoki

Wykolejenia, zderzenia, awarie. Czarna seria w PKP