Piłkarze z Krakowa zapowiadają, że intensywne przygotowania przerodzą się w wysoką formę

2021-01-21 21:53 ŁM
Wisła Kraków
Autor: wislakrakow.pl

Dobiega końca okres przygotowawczy przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Wisła i Cracovia rozegrają już tylko po jednym meczu kontrolnym, a następnie rozpoczną przygotowania taktyczne do nadchodzących potyczek w Ekstraklasie.

Biała Gwiazda w trzech dotychczasowych spotkaniach kontrolnych raz wygrała i dwukrotnie zremisowała.

Dziki zniszczyły boisko KS Albertus. Klub prosi o finansową pomoc

- Szczyt formy ma nadejść na pierwszy w tym roku mecz ligowy. Przede wszystkim musimy bardzo dobrze funkcjonować pod względem fizycznym. Czas działa na naszą korzyść i z każdym kolejnym dniem czujemy się coraz lepiej, ale nie wszystko jest idealne. Po to jednak są treningi by pracować nad tymi mankamentami - mówi obrońca Wisły Dawid Abramowicz.

Cracovia jak dotąd również rozegrała trzy spotkania sparingowe, w których dwukrotnie wygrała i raz przegrała. Zawodnicy Pasów podkreślają, że dobiegający końca obóz przygotowawczy w nowym ośrodku szkoleniowym w Rącznej nie należał do najłatwiejszych.

- Mamy tutaj bardzo dobre warunki do pracy. Codziennie mamy po dwa treningi i naprawdę jest duża intensywność. Musimy ciężko walczyć teraz, by później w lidze nie było już tak ciężko - mówi obrońca Cracovii Oleksij Dytiatiew.

Rozgrywki Ekstraklasy zostaną wznowione w ostatni weekend stycznia. Pasy zmierzą się w 15. kolejce na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast Wisła na własnym obiekcie zagra z Piastem Gliwice.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Dziki zniszczyły boisko KS Albertus z krakowskiej B klasy. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego: