Park niczym pobojowisko po miejskich imprezach kulturalnych. Urzędnicy: trawa wyrośnie na nowo

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA To tylko część obrazu dużej części Parku Jordana, która obecnie wciąż jest wygrodzona.

Park niczym pobojowisko po miejskich imprezach kulturalnych. Urzędnicy: "trawa wyrośnie na nowo"

2021-09-06 12:10

"Po dwóch miesiącach imprezowania to jednak wypadałoby posprzątać" - takie komentarze mieszkańców można usłyszeć w kontekście Parku Jordana i tego co tam zostało po serii wydarzeń w ramach Kraków Culture Summer. Mowa między innymi o koncertach, warsztatach i festiwalach gastronomicznych. Teraz spora część Parku przypomina raczej poligon.

Koleiny, zaspy błotne, dziury i pozrywana trawa. Taki obraz Parku Jordana pozostał po wakacyjnej serii imprez miejskich Kraków Culture Summer. Kulminacją był wielki plenerowy koncert w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Koncerty przyciągnęły tłumy zainteresowanych i, jak mówią okoliczni mieszkańcy, Park niestety mocno to odczuł.

Specjalnie do Parku Jordana z daleka przyszliśmy piechotą z samolotami, żeby je puszczać daleko. Nie możemy tego robić bo ja po te samoloty nie wrócę, one przepadną - skarży się jedna mieszkanka - zamknięty teren, niesprzątnięty trochę mnie denerwuje - dodaje inna.

Urzędnicy tłumaczą, że rekultywacja terenu zacznie się od środy. W planach są między innymi nowe nasadzenia trawy. Na pytanie o zasadność organizacji imprez w tym miejscy miasto odpowiada, że to norma.

Takie imprezy są organizowane w różnych miejscach w dużych miastach. Są to często tereny rekreacyjne. Zawsze w takim przypadku jest pewien konflikt interesów natomiast parki wymagają jakby tego, aby coś się w nich działo. Każdorazowo miasto podejmuje pewne ryzyko - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Prace rekultywacyjne zostaną sfinansowane ze środków budżetowych na bieżące utrzymanie zieleni, więc miasto nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Stan Parku Jordana po Kraków Culture Summer sprawdził Kuba Paduch:
Park Jordana zniszczony po Kraków Culture Summer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE