Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

i

Autor: Aleksandra Wasilewska Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Otwarto Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2022-09-30 9:28

Jej nazwę otrzymały 52 miejsca: w tym 26 rond oraz 8 skwerów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doczekała się skweru w nowohuckim parku Żeromskiego. Miejsce, gdzie w czwartek, 29 września, odsłonięto tablicę jest nieprzypadkowe, bo to właśnie szpital im. Stefana Żeromskiego jest największym beneficjentem sprzętu medycznego ofiarowanego przez fundację w całym Krakowie.

Skwer w parku Żeromskiego otrzymał nową nazwę. Od wczoraj oficjalnie stał się Skwerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten symboliczny gest to podziękowanie Orkiestrze za wsparcie Szpitala Żeromskiego, który jest największym beneficjentem Orkiestry.

Bądźmy ze sobą! Dziękuję wszystkim, którzy zbierają, którzy są z nami. Miejsce jest piękne, w żadnym przypadku nie jest skromne. Dla mnie tabliczka, na której jest napis "Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" to jest tabliczka dla tych wszystkich, którzy są i mieszkają tutaj w Krakowie, którzy grają z nami.  Mamy 52 takie miejsca w Polsce. Każdy może się poczuć miło. Nie wszyscy muszą z nami grać, ale my gramy dla wszystkich!  - mówi Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

Skwer, który od dzisiaj będzie nosił nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stanowi zrewitalizowany teren parku Żeromskiego, graniczący z ul. Wacława Sieroszewskiego, w sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Nie ma oddziału, na którzy by były hospitalizowane dzieci, na którzy nie było sprzętu podarowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To wsparcie jest olbrzymie. Warto zaznaczyć, że jest to sprzęt najwyższej klasy - podkreśla Jerzy Friediger – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Podczas tegorocznej jubileuszowej 30. edycji Orkiestra zebrała ponad 224 mln złotych na cele okulistyki dziecięcej. Cel kolejnej zbiórki zostanie ogłoszony w październiku. Jak zapowiada Jurek Owsiak, przyszła edycja ma służyć każdemu - będzie również wspierać Ukrainę.

Quiz. Piosenki w polskich filmach

Pytanie 1 z 10
1. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak stworzyli piosenkę na potrzeby ekranizacji jednej z części "Trylogii" Sienkiewicza. Której?
Arnold Schwarzenegger zwiedził Auschwitz