Oświęcim: poszukiwany przestępca ukradł parówki. Wpadł w ręce policji, bo nie miał maseczki

2021-12-16 12:24
Oświęcim. Parówkowy skrytożerca wpadł przez brak maseczki. Trafił prosto za kraty
Autor: PublicDomainPictures/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policjanci zatrzymali w Oświęcimiu 24-letniego przestępcę poszukiwanego przez sąd. Miał trafić do więzienia. Zwrócił na siebie uwagę, ponieważ wychodził z hipermarketu bez maseczki. Chwilę wcześniej ukradł paczkę parówek – podała oświęcimska policja.

Rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała w czwartek, że mężczyzna został zatrzymany we wtorek późnym wieczorem.

Policjanci zauważyli, że jeden z klientów wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki ochronnej. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek z powiatu chrzanowskiego od kilku miesięcy jest poszukiwany przez tamtejszy sąd. Ma odbyć karę więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu – podała Jurecka.

Wystawa „Przedmioty” w Muzeum Narodowym w Krakowie

24-latek został zatrzymany. Gdy policjanci go przeszukiwali, znaleźli ukrytą paczkę parówek, które ukradł ze sklepu.

Za brak maseczki ochronnej oraz kradzież policjanci nałożyli na niego mandaty. W środę 24–latek trafił do jednego z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzone pół roku pozbawienia wolności – powiedziała rzecznik policji w Oświęcimiu.

Policjantka przypomniała, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek policji

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub zgłoszenie tego pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość – powiedziała Małgorzata Jurecka.(PAP)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE