Oświęcim. Parówkowy skrytożerca wpadł przez brak maseczki. Trafił prosto za kraty

i

Autor: PublicDomainPictures/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Oświęcim: poszukiwany przestępca ukradł parówki. Wpadł w ręce policji, bo nie miał maseczki

2021-12-16 12:24

Policjanci zatrzymali w Oświęcimiu 24-letniego przestępcę poszukiwanego przez sąd. Miał trafić do więzienia. Zwrócił na siebie uwagę, ponieważ wychodził z hipermarketu bez maseczki. Chwilę wcześniej ukradł paczkę parówek – podała oświęcimska policja.

Rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała w czwartek, że mężczyzna został zatrzymany we wtorek późnym wieczorem.

Policjanci zauważyli, że jeden z klientów wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki ochronnej. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek z powiatu chrzanowskiego od kilku miesięcy jest poszukiwany przez tamtejszy sąd. Ma odbyć karę więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu – podała Jurecka.

Wystawa „Przedmioty” w Muzeum Narodowym w Krakowie

24-latek został zatrzymany. Gdy policjanci go przeszukiwali, znaleźli ukrytą paczkę parówek, które ukradł ze sklepu.

Za brak maseczki ochronnej oraz kradzież policjanci nałożyli na niego mandaty. W środę 24–latek trafił do jednego z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzone pół roku pozbawienia wolności – powiedziała rzecznik policji w Oświęcimiu.

Policjantka przypomniała, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek policji

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub zgłoszenie tego pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość – powiedziała Małgorzata Jurecka.(PAP)