Ogromne zmiany w PKP Intercity. Rusza nowa forma sprzedaży biletów

i

Autor: pxhere.com, lic. Creative Commons Ogromne zmiany w PKP Intercity. Rusza nowa forma sprzedaży biletów

Ogromne zmiany w PKP Intercity. Rusza nowa forma sprzedaży biletów

2023-03-17 17:05

PKP Intercity uruchamia nową formę sprzedaży – podróżni będą mogli kupować bilety poprzez wideomaty. Nowe narzędzie to biletomaty z możliwością połączenia się w formie wideorozmowy z konsultantem, który pomoże w wyborze połączenia i zakupie biletów - poinformował w piątek, 17 marca przewoźnik.

PKP Intercity. Nowa forma sprzedaży biletów

Podróżni będą mogli kupować bilety poprzez wideomaty. Przedsięwzięcie jest efektem współpracy z Polregio i firmą Avista. PKP Intercity wyjaśnia, że wideomaty to samoobsługowe urządzenia, które w razie potrzeby pozwalają podróżnym na kontakt z konsultantem w formie wideorozmowy. Pasażerowie mogą z nich korzystać na trzy sposoby: wybierając i kupując bilet samodzielnie, tak jak w biletomacie, korzystając z asysty i podpowiedzi konsultanta podczas wideorozmowy, korzystając z pomocy konsultanta, który podczas wideorozmowy przejmuje zdalnie kontrolę nad pulpitem urządzenia i prowadzi transakcję aż do momentu jej finalizacji – klient musi jedynie zdecydować, opłacić i odebrać bilet.

Konsultanci służą pomocą w języku polskim oraz angielskim. Same urządzenia dostępne są w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Płatności za bilety można dokonywać za pomocą karty płatniczej.

- Możliwość kupienia biletów PKP Intercity w wideomatach to kolejny krok w dążeniu do tego, aby zakup biletów był jak najłatwiejszy dla podróżnych. Z jednej strony stawiamy na to, aby sieć sprzedaży była bardzo szeroka, a z drugiej – by była różnorodna i dopasowana do różnych możliwości i potrzeb klientów. Możliwość skorzystania z pomocy e-kasjera to duże ułatwienie podczas samodzielnego szukania dogodnego połączenia i kupowania biletów w automacie biletowym – powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Z wideomatów z ofertą PKP Intercity podróżni mogą skorzystać na 9 dworcach:

  • Kraków Główny,
  • Wrocław Główny,
  • Poznań Główny,
  • Szczecin Główny,
  • Białystok,
  • Zielona Góra Główna,
  • Opole Główne,
  • Świnoujście,
  • Jarosław.

Dziesiąty wideomat pojawi się około połowy kwietnia na dworcu w Tczewie.

Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia

Wednesday: arcytrudny QUIZ dla fanów! Czy uważnie oglądałeś serial?

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma główna bohaterka w pierwszym sezonie serialu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE