Obiecywały podwyżkę emerytury. Fałszywa pracownica ZUS i "pani doktor" okradły seniorkę

2022-08-08 14:35
senior
Autor: Pixabay

Kobieta podająca się za pracownicę ZUS i fałszywa "pani doktor" obiecując 77-letniej mieszkance Nowego Targu w Małopolskie podwyżkę emerytury, ukradły seniorce prawie 30 tys. zł. Nowotarska policja próbuje ustalić tożsamość oszustek i prosi o kontakt osoby, które wiedzą coś o tych kobietach.

Małopolska policja poinformowała, że do mieszkanki Nowego Targu zadzwoniła domofonem kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS-u i powiedziała jej, że zaszły pewne zmiany w emeryturach i chciałaby z nią porozmawiać. Seniorka wpuściła kobietę do mieszkania. Następnie oszustka poprosiła o podanie czerwonych numerów seryjnych banknotów z wcześniejszych emerytur, grożąc jednocześnie, że jeśli 77-latka tego nie zrobi, to nie dostanie podwyżki i będzie musiała stawić się przed komisją lekarską.

Seniorka w obecności oszustki wyjęła swoje oszczędności i zaczęła przeglądać pieniądze. Starsza pani nie znalazła czerwonego numeru seryjnego, więc zgodnie z poleceniem "pracownicy ZUS" schowała pieniądze do koperty i odłożyła do szafki. Oszustka pocieszała seniorkę i obiecała, że postara się jej pomóc. Po chwili do mieszkania przyszła "pani doktor", której badanie i opis historii choroby miał zapewnić kobiecie podwyżkę emerytury. W czasie kiedy seniorka była badana, druga z kobiet zabrała wszystkie pieniądze i wyszła z mieszkania. Zaraz potem "pani doktor" otrzymała pilny telefon i musiała natychmiast wyjść.

Seniorka chciała schować swoje oszczędności w inne miejsce i wtedy zorientowała się, że została okradziona. Śledczy prowadzą czynności w celu ustalenia tożsamości obu oszustek. Każdy, kto ma informacje o tych kobietach, proszony jest o kontakt z nowotarską policją pod numerem telefonu 47 83 46 400.

Policjanci apelują, aby nie wpuszczać do mieszkania nieznajomych i nie pokazywać obcym miejsca, w których przechowujemy oszczędności.

Ostatnie dzieło malarza Eliasza Dyrowa. 3-metrowy obraz kardynała Stefana Wyszyńskiego

QUIZ czy można Ci zaufać? Jesteś godzien zaufania?

Pytanie 1 z 9
Przyjaciółka zdradza Ci swój wielki sekret. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE