Nowy trend na Google Maps

i

Autor: Pixabay/print screen TikTok olvx22 Nowy trend w sieci. Uczniowie piszą kontrowersyjne opinie o szkołach na Google Maps

Wiadomości

Nowy trend wśród nastolatków. Wykorzystują Google Maps do niesamowitych celów!

2023-04-28 17:24

Nowy trend wśród nastolatków. Do czego wykorzystuję Google Maps? Media społecznościowe to najpopularniejsze źródło wiedzy o młodych ludziach, którzy często właśnie tam wyrażają – przeważnie anonimowo – swoje szczere opinie. Okazuje się jednak, że nowy trend wśród nastolatków wykorzystuje też inne internetowe serwisy. Ostatnio jest to Google Maps. Do czego służy młodym ludziom?

Nowy trend wśród nastolatków. Wykorzystują Google Maps do niesamowitych celów!

Rozwój nowych technologii, a także powszechny dostęp do Internetu oprócz swoich dobrych stron ma również te, które czasem mogą być niepokojące, a nawet śmiertelnie niebezpieczne. Mowa tu o wszelkiego rodzaju internetowych grach czy „wyzwaniach”, na które szczególnie podatni są młodzi ludzie. Parę lat temu głośno było o groźnej internetowej zabawie „Niebieski wieloryb”, która zachęcała do samookaleczenia się i innych szokujących oraz niebezpiecznych zachowań. Jakiś czas temu wątpliwą sławą okrył się też szkodliwy i arcygroźny „48 hours challenge – zniknij bez śladu”, zgodnie z którym młodzi ludzie mieli za zadanie upozorować swoje zaginięcie. Teraz nowy trend wychwycili użytkownicy TikToka. Na jednym z kont zaczęły pojawiać się filmiki ze zmontowanymi screenami kontrowersyjnych opinii o szkołach, które uczniowie oznaczyli właśnie na Google Maps. Niektóre opinie mają nawet kilka lat, lecz przeważają te napisane w ostatnich miesiącach.

Uczniowie zamieszczają w Google Maps recenzje placówek, do których uczęszczają. Piszą o warunkach, zasadach szkolnych, ale też o nauczycielach lub innych pracownikach. Niektóre z nich są naprawdę szokujące, a przez anonimowość, trudno stwierdzić, czy pokrywają się z rzeczywistością. Można natomiast wyciągnąć z nich smutny wniosek – polska młodzież nie lubi swoich szkół, a przecież spędza mnóstwo czasu. Wśród opinii młodych ludzi można odnaleźć recenzje szkół między innymi z Piły, Poznania, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, Łodzi, Radomia, Lublina i innych miast.

Tu odbudują Pałac Saski! Wykopaliska na pl. Piłsudskiego

Te produkty zawierają mąkę ze świerszczy. Wiele osób nawet o tym nie wie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE