Nowy park czeka na koncepcję. Będzie jednym z najdłuższych w Krakowie

2021-10-28 12:56
Nowy park czeka na koncepcję. Będzie jednym z najdłuższych parków w Krakowie
Autor: Łukasz Sęk Radny Miasta Krakowa Park Woźniców miałby połączyć praktycznie trzy dzielnice.

Ciągi pieszo-rowerowe, place zabaw, siłownie pod chmurką i mała architektura. Takie między innymi pomysły ma Zarząd Zieleni Miejskiej dla nowego parku, który połączyłby Nową Hutę z Grzegórzkami przez Czyżyny. Inwestycja zwana roboczo Parkiem Woźniców jest obecnie na etapie przygotowywania koncepcji, ale stworzenie jej nie idzie gminie łatwo.

Do trzech razy sztuka dla Parku Woźniców? Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie trzeci raz będzie składał zapytanie ofertowe w poszukiwaniu wykonawcy koncepcji parku, który rozciągałby się od Łąk Nowohuckich do ulicy Centralnej. Gmina rozważa obecnie wybadanie potrzeb mieszkańców tamtych okolic. Wicedyrektor ZZM Jarosław Tabor przyznaje, że pomysły już są.

Pewnie ścieżka rowerowa z ciągami pieszymi oczywiście do spacerowania wśród zieleni, bo są to jednak w dużej mierze tereny już zadrzewione. Na pewno pojawią się potrzeby związane z jakimś placem zabaw, infrastrukturą do ćwiczeń siłowych, małą architekturą - wylicza.

Radny miejski Łukasz Sęk podkreśla, że opinia mieszkańców jest najważniejsza choć osobiście chciałby zadbać, by ewentualny wykonawca maksymalnie ochronił będącą tam zieleń dziką.

By jak największa ilość zieleni, która już tam występuje, mogła tam pozostać i żeby ten park wpisywał się w tą zieleń już istniejącą, a broń Boże żeby to się nie odbyło z jakąś dużą szkodą dla niej - mówi.

Jeśli utworzenie koncepcji parku zostanie przesunięte na przyszły rok, to powinna być gotowa do końca kwietnia. Druga połowa roku zostanie wtenczas poświęcona na zgromadzenie dokumentacji projektowej.

W Lesznie powstał nowy park
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE