Smocza Jama w Krakowie

i

Autor: Ula Bienia

Nowe efekty świetlne w jaskini smoka wawelskiego! Odnowiono Smoczą Jamę w Krakowie

2021-06-04 16:53

Przez ostatni rok trwały prace remontowe w Smoczej Jamie w Krakowie. W miejscu, w którym mieszkał legendarny smok wawelski, zamontowano nowe oświetlenie. Dzięki niemu Smocza Jama zyskała tajemniczy i niepowtarzalny klimat. Teraz można zwiedzać pieczarę w nowej, świetlnej aranżacji. To jeden ze sposobów na spędzenie długiego, czerwcowego weekendu.

Smocza Jama powstała podczas epoki lodowcowej w wyniku zjawisk krasowych. Długość pieczary wynosi 270 metrów. Zwiedzanie rozpoczyna się w pobliżu baszty Złodziejskiej. W Smoczej Jamie można zobaczyć skalne  komory i szczeliny, które dzięki nowemu oświetleniu zostały lepiej wyeksponowane. 

- Wzmocniliśmy strukturę górotworu i zamontowaliśmy nowe oświetlenie. Dzięki temu Smocza Jama zyskała nowy, niepowtarzalny i tajemniczy klimat. To miejsce kultowe. Nie można być w Krakowie i nie zobaczyć Smoczej Jamy - mówi Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Słoneczny, długi weekend sprzyja poznawaniu nowych miejsc. W Krakowie można więc spotkać wielu turystów - także tych, którzy postanowili sprawdzić, jak zmieniła się Smocza Jama.

- Wybraliśmy się na taką jednodniową wycieczkę, korzystając z długiego weekendu i ładnej pogody. Postanowiliśmy pokazać synowi, jak ten smok mieszkał. Widać, że jest to odnowiony obiekt. Bardzo ładnie się prezentuje. Myślę, że Smocza Jama jest atrakcją zarówno dla krakowian, jak i dla turystów - opowiada mieszkaniec Wieliczki.

Długość trasy turystycznej to 81 metrów. Wychodząc z pieczary można zobaczyć pomnik smoka wawelskiego, a potem iść na spacer wzdłuż Wisły.

Raport z Anteny 02.06
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE