Nowa Lewica popiera Aleksandra Miszalskiego

i

Autor: P.K.

wybory samorządowe 2024

Nowa Lewica i Koalicja Obywatelska wspólnie do wyborów w Krakowie. Jest poparcie dla kandydata na prezydenta

2024-02-16 9:05

Nowa Lewica i Koalicja Obywatelska startują wspólnie w wyborach samorządowych w Krakowie. Kandydatem na prezydenta miasta będzie Aleksander Miszalski, poseł KO. Poparcie dla niego wyrazili także przedstawiciele Nowoczesnej i Zielonych.

Jak przekonują politycy Nowej Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej i Zielonych: tak szerokiego porozumienia w Krakowie jeszcze nie było. Jak będzie wyglądać współpraca poza poparciem przez Lewicę Miszalskiego, wyjaśnia Ryszard Śmiałek, wicewojewoda małopolski i szef małopolskich struktur NL.

Członkowie Nowej Lewicy będą startowali na listach Koalicji Obywatelskiej jako kandydaci do rady miasta Krakowa. Niezależnie od tego, Lewica we wszystkich okręgach wystawi pod własnym logiem listy do sejmiku województwa Małopolskiego - mówi Śmiałek.

Aleksander Miszalski zapewnia z kolei - na przykładzie planów budowy krakowskiego metra - że dzięki temu wsparciu tylko jego kandydatura jest pewnikiem dobrych relacji na linii Kraków - rząd.

Czy nie stać nas na naprawdę świetny system transportowy? Nie mówię, że ten jest zły. Ale czy nie stać nas na prawdziwie zintegrowany system? Stać nas. I my jako koalicja Nowej Lewicy i Koalicji Obywatelskiej jesteśmy gwarantem tego, że zrobimy wszystko, by środki na metro w Krakowie pozyskać - czy to z budżetu centralnego, czy to z KPO.

Przypominamy, że nie cała Lewica poparła Miszalskiego. Krakowskie struktury partii Razem i posłanka Daria Gosek-Popiołek zaangażowali się bowiem w kampanię Łukasza Gibały.

Strajk rolników w Krakowie. Przez miasto przetaczają się ciężkie, rolnicze maszyny

Strajk rolników w Krakowie. Przez miasto przetaczają się ciężkie, rolnicze maszyny