"Nowa Huta z dreszczykiem" - poznaj tajemnice i legendy skrywane w nowohuckich dzielnicach

2020-06-04 15:20
Nowa Huta z dreszczykiem
Autor: Ośrodek Kultury Norwida Nowa Huta z dreszczykiem

Duchy na mistrzejowickiej zajezdni, płonące widma w Łuczanowicach, czy też nadprzyrodzone zjawiska na osiedlu Oświecenia - te i inne legendy można poznać dzięki serii podcastów "Nowa Huta z dreszczykiem". Jest to najnowsza inicjatywa Ośrodka Kultury Norwida.

Ośrodek Kultury Norwida zaprosił do współpracy znanych mieszkańców Nowej Huty. To za pomocą ich głosów możemy na nowo odkryć historie, którymi kilkanaście lat temu żyli nowohucianie. 

- Nie wszyscy o tych legendach wiedzą, niektóre już odeszły do lamusa historii. Nie wszyscy sobie też zdają sprawę o źródłach tych legend. Mieszkańcy Nowej Huty słyszeli o duchach na mistrzejowickiej pętli, ale nie wiedzą skąd się ta historia wzięła. To jest kolejny atut tych podcastów, że przypominamy legendy w oparciu o oryginalne teksty - mówi Jarosław Klaś z Ośrodka Kultury Norwida.

Seria podcastów jest też odpowiedzią na nowe zadania, jakie stoją obecnie przed instytucjami kultury. Autorzy projektu podkreślają, że przeniesienie działalności Ośrodka Kultury Norwida do Internetu sprawiło, że powstał cykl "Nowa Huta z dreszczykiem".

Podcasty publikowane są na Facebooku oraz kanale YouTube Ośrodka Kultury Norwida. Premiery odbywają się w każdy piątek o godzinie 21.

Jakie tajemnice i straszne historie kryją nowohuckie dzielnice? Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE