Niesamowity widok na Tatry wprost z Krakowa! Magiczne ujęcia! [ZDJĘCIA]

2022-09-29 10:27

Tatry widziane z Krakowa? Tak, to możliwe. Niesamowity widok na pasmo górskie został ostatnio uchwycony przez Jana Ulickiego. - Tak dobrze widocznych Tatr nie widziałem już dawno - podkreśla fotograf. Zobaczcie zdjęcia!

Tatry widoczne z Krakowa [28.09.2022]

Widok na Tatry z Krakowa nie jest niczym nowym. Jeśli tylko pozwala na to przejrzystość powietrza, to pasmo gór może być bardzo dobrze widoczne ze stolicy Małopolski. Tak było właśnie w minioną środę, 28 września. Tatry z Krakowa były bardzo dobrze widoczne, a na fotografii uchwycił je Jan Ulicki, który podzielił się z nami zdjęciami.

Genialna przejrzystość powietrza i śnieg w górach zaowocowały wreszcie takimi kontrastami na jakie zawsze czekam fotografując tę tematykę. (...) Troszkę szkoda, że niebo zasnuło się chmurami i nie wytrzymało do samego zachodu, ale i tak - tak dobrze widocznych Tatr nie widziałem już dawno - przekazał Jan Ulicki. Jego fotografie możecie zobaczyć w galerii poniżej.

I stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

W Tatrach cały czas obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego, leży tam kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Warunki są ciężkie.

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są bardzo niekorzystne. Intensywny opad deszczu spowodował, że szlaki są mokre i bardzo śliskie. Na leśnych odcinkach szlaków występuje błoto i kałuże. Stan wód w potokach może być podwyższony. W wyższych partiach Tatr widoczność jest ograniczona, co utrudnia orientację w terenie i może być przyczyną pobłądzeń. Śnieg zalega już od wysokości około 1600 m n.p.m. Jest bardzo ślisko, a miejscami występują oblodzenia. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu wraz z umiejętnością obsługi -  czytamy w komunikacie TPN.

Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont