Niesamowite! Bóbr nad Morskim Okiem przetrwał zimę i ma się dobrze [WIDEO]

2022-05-05 10:59
bóbr
Autor: Pixaby

Pamiętacie historię bobra, który w ubiegłym roku pojawił się nad Morskim Okiem? Okazało się, że gryzoń przetrwał zimę, ma się całkiem dobrze i wszystko wskazuje na to, że w Tatrach pozostanie na dłużej.

Bóbr w okolicach Morskiego Oka pojawił się wiosną ubiegłego roku. Już wtedy dla wielu osób było to zaskoczenie. Przyrodnicy spodziewali się, że na okres zimowy zwierzę zejdzie niżej. Okazało się jednak, że bóbr przezimował nad Morskiem Okiem.

Coś niesamowitego. Pod Mnichem tośmy bobrów jeszcze nie mieli - mówi Grzegorz Bryniarski, leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Bobry wcześniej w tatrzańskich stawach pojawiły się po słowackiej stronie. I też udało im się przetrwać zimę.

Po stronie słowackiej np. nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, czyli też wysokość zbliżona, nawet wyżej niż Morskie Oko, bobry tam się już pojawiły około 4 lata temu. Bobry gromadzą na zimę zapasy, po to robią tamy, żeby w wodzie zatapiać bardzo dużą ilość gałęzi, do których będą sięgać zimą - mówi Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że to nie jedyny bóbr w tej części Tatr. Przyrodnicy odnaleźli ślady działalności bobra także w rejonie drogi do schroniska w Dolinie Roztoki.

Jak podkreślają pracownicy TPN, bóbr na tej wysokości po stronie polskiej nie został nigdy wcześniej zaobserwowany.

Turyści na Kasprowym Wierchu podczas majówki

Krakowscy maturzyści tuż po egzaminie z języka polskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE