Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

i

Autor: STOWARZYSZENIE #STRAŻACYMAŁOPOLSKA, www.siepomaga.pl Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

2022-09-29 9:14

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 września) trzech strażaków zostało potrąconych na autostradzie A4 w Balicach. Wśród nich byli Andrzej i Magda (małżeństwo). Śmierć poniósł Andrzej, a jego małżonka, druhna Magda z licznymi obrażeniami została trafiła do szpitala, gdzie trwa walka o jej powrót do zdrowia. Właśnie ruszyła internetowa zbiórka na pokrycie kosztów rehabilitacji dla Magdy i wsparcie finansowe dla czwórki dzieci, które czekały na rodziców – strażaków w domu.

Tragiczny wypadek w Małopolsce

Do zdarzenia w nocy z 26 na 27 września doszło na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Chrosna w krakowskich Balicach. Potrąconych zostało trzech strażaków z OSP Balice. Jeden z nich był reanimowany jeszcze na miejscu. Niestety jego życia nie udało się uratować, a jego żona - również strażaczka została ciężko ranna. Strażacy udzielali pomocy poszkodowanej, która zderzyła się z jeleniem.

Kondolencje płyną z całej Polski

„Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę”, tak napisała na swoim facebookowym profilu Państwowa Straż Pożarna. Do OSP Balice płyną kondolencje od Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju oraz od instytucji i osób prywatnych. 27 września o godzinie 18.00 w jednostkach PSP i OSP w całej Polsce zawyły syreny – zostały uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób strażacy oddali hołd tragicznie zmarłemu koledze z OSP Balice. 

Trwa zbiórka dla rodziny zmarłego strażaka

Stowarzyszenie #STRAŻACYMAŁOPOLSKA uruchomiło internetową zbiórkę na wsparcie finansowe czwórki dzieci zmarłego 38-letniego strażaka oraz poszkodowanej 38-letniej strażaczki.

Teraz druhna Magda jak i jej dzieci potrzebują naszego wsparcia. Na tę chwilę najważniejsze jest by pomóc rodzinie i zabezpieczyć dzieci i powrót do zdrowia ich mamy przed którą długie leczenie i rehabilitacja (…). W taki sposób możemy wymiernie odwdzięczyć się Magdzie, jej dzieciom, ale i śp. dh Andrzejowi za bezinteresowne niesienie pomocy – napisano na stronie zbiórki internetowej.

Włodzimierz Cimoszewicz: Poparcie społeczne odwraca się od PiS

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jakie to państwo? Czy jedna podpowiedź wystarczy Ci, by zdobyć komplet?

Pytanie 1 z 15
Jakie państwo jest nazywane "krajem Tulipanów"?