Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

2022-09-29 9:14
Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny
Autor: STOWARZYSZENIE #STRAŻACYMAŁOPOLSKA, www.siepomaga.pl Nie żyje strażak z OSP Balice. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 września) trzech strażaków zostało potrąconych na autostradzie A4 w Balicach. Wśród nich byli Andrzej i Magda (małżeństwo). Śmierć poniósł Andrzej, a jego małżonka, druhna Magda z licznymi obrażeniami została trafiła do szpitala, gdzie trwa walka o jej powrót do zdrowia. Właśnie ruszyła internetowa zbiórka na pokrycie kosztów rehabilitacji dla Magdy i wsparcie finansowe dla czwórki dzieci, które czekały na rodziców – strażaków w domu.

Tragiczny wypadek w Małopolsce

Do zdarzenia w nocy z 26 na 27 września doszło na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Chrosna w krakowskich Balicach. Potrąconych zostało trzech strażaków z OSP Balice. Jeden z nich był reanimowany jeszcze na miejscu. Niestety jego życia nie udało się uratować, a jego żona - również strażaczka została ciężko ranna. Strażacy udzielali pomocy poszkodowanej, która zderzyła się z jeleniem.

Kondolencje płyną z całej Polski

„Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę”, tak napisała na swoim facebookowym profilu Państwowa Straż Pożarna. Do OSP Balice płyną kondolencje od Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju oraz od instytucji i osób prywatnych. 27 września o godzinie 18.00 w jednostkach PSP i OSP w całej Polsce zawyły syreny – zostały uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób strażacy oddali hołd tragicznie zmarłemu koledze z OSP Balice. 

Trwa zbiórka dla rodziny zmarłego strażaka

Stowarzyszenie #STRAŻACYMAŁOPOLSKA uruchomiło internetową zbiórkę na wsparcie finansowe czwórki dzieci zmarłego 38-letniego strażaka oraz poszkodowanej 38-letniej strażaczki.

Teraz druhna Magda jak i jej dzieci potrzebują naszego wsparcia. Na tę chwilę najważniejsze jest by pomóc rodzinie i zabezpieczyć dzieci i powrót do zdrowia ich mamy przed którą długie leczenie i rehabilitacja (…). W taki sposób możemy wymiernie odwdzięczyć się Magdzie, jej dzieciom, ale i śp. dh Andrzejowi za bezinteresowne niesienie pomocy – napisano na stronie zbiórki internetowej.

Włodzimierz Cimoszewicz: Poparcie społeczne odwraca się od PiS

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jakie to państwo? Czy jedna podpowiedź wystarczy Ci, by zdobyć komplet?

Pytanie 1 z 15
Jakie państwo jest nazywane "krajem Tulipanów"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE