Młody architekt opracował warunki życia... pierwszej kolonii marsjańskiej!

2022-08-10 18:56
Pierwsza kolonia marsjańska
Autor: Bartosz Iwanow Pierwsza kolonia marsjańska

Wielkie przestrzenie wspólne , wysoka temperatura, brak terenów zielonych i życie w bunkrze - na Marsie. Taką przyszłość dla ludzkości widzi absolwent Politechniki Krakowskiej, Bartosz Iwanow, laureat konkursu architektonicznego "Dyplom z Archicadem". Jego praca magisterska "Pierwsza kolonia marsjańska" zajęła w nim 3. miejsce.

Projekt został poparty dogłębnym researchem i doceniony za sprostanie wyzwaniom architektonicznym, jak i urbanistycznym.

Byłaby to osada przeznaczona dla 25 tysięcy mieszkańców znajdująca się w kraterze, wybranym nieprzypadkowo, bo obecnie ta lokalizacja jest bardzo dobrze opracowywana i badana przez NASA. Jest tam także łazik marsjański - w poszukiwaniu śladów życia - mówi Bartosz Iwanow, twórca projektu.

Mimo, że zagrażałoby nam promieniowanie kosmiczne i brak wody, to osada byłaby zbliżona wyglądem i stylem funkcjonowania do naszych osiedli.

Cała powierzchnia jednostki mieszkalnej, w której znajdują się mieszkania dla 50 osób jest dużo, dużo większa - z przestrzeniami, w których można zorganizować wystawy, koncerty, kawiarnie, sklepy, żeby ludzie naprawdę poczuli się jak w domu.

Brzmi przekonująco. Trzymamy kciuki za realizację tego projektu w przyszłości.

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE