Najpopularniejsze postanowienia noworoczne Polaków na 2022 rok

2022-12-29 17:17
szampan/sylwester
Autor: materiały prasowe

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. To też moment, w którym wiele osób decyduje, co chce osiągnąć w następnym. Jakie najpopularniejsze plany na rok 2022 mieli Polacy? Które z nich udało im się spełnić?

Noworoczne postanowienia Polaków na 2022 rok

Ubiegłoroczny sondaż na temat noworocznych postanowień zamieścił na swoich łamach „Dziennik Gazeta Prawna”. Co ciekawe, aż 25% ankietowanych nie miało postanowień noworocznych. Na drugim miejscu respondenci umieścili chęć spędzania większej ilości czasu z bliskimi (23,6 proc.), trzecie miejsce zajęło postanowienie dotyczące prowadzenia aktywniejszego trybu życia (22 proc.). Miejsce czwarte dotyczyło oszczędzania, bo taki noworoczny plan ma aż 21 proc. pytanych osób. Na dalszych miejscach znalazły się takie pozycje jak czas na przeczytanie książki, wyjście do kina czy przejście na dietę.

Postanowienia noworoczne a wiek

Młodzi respondenci poniżej 30. roku życia na pierwszym miejscu stawiali oszczędzanie, później dietę czy rzucenie palenia, na ostatnim miejscu był czas spędzony z rodziną. To ulega zmianie u respondentów w wieku lat 30 – oszczędzanie nadal jest wysoko, ale czas spędzony z rodziną zyskuje na wartości. 40-latkowie to grupa, dla której priorytetem stają się relacje rodzinne (37 proc.).

Jakie postanowienia noworoczne najczęściej łamiemy?

Niemal każdy pod koniec roku robi sobie podsumowanie swoich dotychczasowych osiągnięć. Największą zmorą są jednak najczęściej noworoczne postanowienia, które zdarza się, że łamiemy bardzo szybko. Planujemy między innymi pozbycie się zbędnych kilogramów, zmianę pracy, ograniczenie alkoholu, słodyczy czy rzucenie palenia. To właśnie tych postanowień najczęściej nie udaje nam się dotrzymać.

Krakowska Galeria Plaza przeznaczona do rozbiórki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE