koncert

i

Autor: pxhere.com Kraków. Myslovitz i Püdelsi zagrają 24.09.2023 w Podgórzu

Wydarzenia

Myslovitz i Püdelsi zagrają w Podgórzu. Tak właśnie stolica Małopolski przywita jesień

2023-09-21 10:18

W weekend na Rynku Podgórskim na krakowian będzie czekało mnóstwo atrakcji, a wszystko w ramach tegorocznej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej. Jej zwieńczeniem będzie niedziela, 24 września, kiedy o godz. 17.00 koncert zagra zespół wywodzący się z Podgórza, czyli Püdelsi. Później na scenie wystąpi legendarne Myslovitz. Będzie można usłyszeć nie tylko takie ponadczasowe przeboje, jak „Długość dźwięku samotności”, „Dla ciebie”, „Scenariusz dla moich sąsiadów”, „Peggy Brown”, czy „Z twarzą Marilyn Monroe”, ale też kawałki z najnowszej płyty grupy.

Kraków. Ikony polskiego rocka zagrają w Podgórzu 

Zespół Püdelsi, który zagra w Krakowie w niedzielę, 24 września, został założony w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja „Pudla” Bieniasza oraz Franza Dreadhuntera. W 1995 wokalistą zespołu został Maciej Maleńczuk, którego jednak nie ma w obecnym składzie zespołu. Grupa zagra koncert w samym sercu Podgórza. Tuż po niej, sceną zawładnie Myslovitz. Co ważne, wstęp na muzyczne powitanie jesieni na Rynku Podgórskim jest wolny. Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Niedzielne koncerty są zwieńczeniem czterodniowej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej organizowanej przez Centrum Kultury Podgórza.

Kraków wita jesień. Na jakie jeszcze atrakcje można liczyć w ramach Podgórskiej Jesieni Kulturalnej?

W czwartek, 21 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury Podgórza na ul. Sokolskiej 13 odbędzie się koncert operetkowy zatytułowany „Zakochaj się w jesieni”. Jedna z najwybitniejszych polskich solistek operowych Bożena Zawiślak-Dolny oraz znany polski tenor Witold Wrona wykonają najpiękniejsze arie i duety z operetek i musicali. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki.

W piątek, 22 września przewidziano następujące wydarzenia:

  • podwieczorek „Opowieść o naszych sąsiadkach”, podczas którego będzie można posłuchać wspomnienia z podgórzankami w roli głównej
  • o godz. 18.00 - „Literackie Podgórze” - spotkania z podgórskimi twórczyniami i twórcami – poetkami Martą Mazurkiewicz-Stefańczyk i Magdaleną Węgrzynowicz-Plichtą oraz gitarzystą Markiem Jaczyńskim (oba wydarzenia przy ul. Sokolskiej 13)
  • gra terenowa „Podgórze obiecane” (start godz. 10.00, sprzed budynku CKP, przy ul. Sokolskiej 13),
  • godz. 17.00 - filmowo-muzyczny wieczór z kulturą romską pod hasłem „Jak własne serce kocham ogień” (CKP, ul. Sokolska 13).

W sobotę, 23 września natomiast:

  • godz. 17.00 - amatorski spektakl z dreszczykiem „Morderstwo w Podgórzu? To takie łatwe!”, w wykonaniu pracowników Centrum Kultury Podgórza, zaprzyjaźnionych artystów oraz młodzieży uczęszczającej na zajęcia w CKP (ul. Sokolska 13) 
  • godz. 18.30 na Rynku Podgórskim - wydarzenie plenerowe „Dziś jest POJUTRZE. Harcerstwo w służbie Bogu i Polsce”,
  • godz. 19.00 – „Dancing w danym stylu”, czyli muzyczno-taneczna zabawa z DJ-em, w rytmie piosenek z lat 50. I 60. XX w. (CKP, ul. Sokolskiej 13).

Ściana Płaczu, domofon poezji, rytualna rzeźnia. O tych miejscach w Krakowie nie miałeś pojęcia! [GALERIA]

Pieniądze to nie wszystko Michał Szczerb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE