Mundial 2022 w Katarze. Czesław Michniewicz: medialnych gierek nie będzie. Jestem przekonany, że stać nas na wyjście z grupy

2022-11-26 11:19
Czesław Michniewicz
Autor: PAP/EPA/ABIR SULTAN MŚ w Katarze. Czesław Michniewicz podczas konferencji przed meczem z Meksykiem

- Uważam, że stać nas na wyjście z grupy. Mamy silne zespoły w grupie, ale nie chcemy być w pierwszej 16-stce, która pojedzie do domu - powiedział Czesław Michniewicz przed pierwszym meczem reprezentacji Polski na MŚ w Katarze. Selekcjoner nie zdradził składu, ale zaznaczył, że zaskoczenia w nim nie będzie.

Mundial 2022 w Katarze. Czesław Michniewicz ocenił szansę przed pierwszym meczem z Meksykiem

Pierwszy mecz Polaków na mistrzostwach świata w Katarze 2022 coraz bliżej. Już w we wtorek, 22 listopada Biało-Czerwoni zmierzą się z Meksykiem. Reprezentację Polski czeka wielki sprawdzian i trudna walka o trzy punkty. Jak wygląda atmosfera w zespole przed pierwszym meczem Polaków na mundialu? W jakim ustawieniu wyjdą zawodnicy na boisko?

W poniedziałek, 21 listopada odbyła się oficjalna konferencja przed pierwszym spotkaniem z Meksykiem. Wzięli w niej udział selekcjoner - Czesław Michniewicz, Grzegorz Krychowiak oraz Wojciech Szczęsny.

Selekcjoner reprezentacji Polski nie zdradził, w jakim składzie Biało-Czerwony wybiegną na boisku w meczu z Meksykiem. Piłkarze mają się o wyjściowej "11" dowiedzieć w poniedziałek wieczorem. Selekcjoner zastrzegł jednak, że zawodnicy są w bardzo dobrej dyspozycji.

Oceniam zawodników bardzo pozytywnie, nawet tych, którzy regularnie nie grali. Nie mam żadnych zastrzeżeń, każdy z nich jest optymalnie przygotowany. Wszyscy są do dyspozcyji - powiedział Michniewicz podczas konferencji. - Myślę, że zarówno my, jak i Meksykanie zastanawiamy się nad jedną, czy dwoma pozycjami. Dla naszych sztabów zaskoczenia raczej nie będzie. Mieliśmy trzy dni po meczu z Chile na przygotowanie się do spotkania. Zaskoczeń na mundialu nie będzie - dodał.

Jaka atmosfera panuje przed meczem z Meksykiem?

Uważam, że stać nas na wyjście z grupy. Mamy silne zespoły w grupie, ale nie chcemy być w pierwszej 16-stce, która pojedzie do domu. Obserwując zawodników, jakich mamy, a mamy doświadczonych i tych, którzy się dopiero uczą, to myślę, że to jet mieszanka, która da nam wyjście z grupy. Ja wiem, gdzie chcielibyśmy być, ale nie powiem, gdzie dokładnie będziemy - stwierdził Michniewicz.

Selekcjoner wypowiedział się także na temat najbliższego rywala.

Bardzo szanuję trenera, który prowadzi drużynę Meksyku. Ma bardzo wielu świetnych, doświadczonych piłkarzy. Wiemy dużo o przeciwniku, oni też dużo o nas wiedzą. Szanuję rywala, będzie trzeba nasze doświadczenie przenieść na boisko - ocenił Michniewicz. - W piłce jest często tak, że faworyt nie wygrywa. Nie patrzymy w ten sposób na Meksyk, czy Argentynę. Nie nadajemy specjalnej rangi tym przeciwnikom. Wierzymy w siebie. Naszą siłą jest mieszanka rutyny i doświadczenia, i to chcemy pokazać na boisku - dodał.

Mundial 2022 w Katarze. Ceremonia otwarcia

Test polskich pierogów w Katarze! Byliśmy w restauracji "Polka" w Doha
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE