Podwójna emerytura na Święta Bożego Narodzenia

i

Autor: Pexels Podwójna emerytura w grudniu 2023

Wiadomości

Milion Polaków dostanie w grudniu podwójną emeryturę i to jeszcze przed Wigilią. To już pewne.

2023-12-04 7:30

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Ze względu na wciąż wysoką inflację, a przez to horrendalne ceny produktów spożywczych, nadchodzące Święta nie będą łaskawe dla naszych portfeli. Dla niektórych to wręcz eufemizm, ponieważ w ogóle ich nie stać na ponadprogramowe wydatki lub będą zmuszeni do urządzenia jak najskromniejszej Gwiazdki. Pocieszające jest jednak to, że część emerytów w grudniu może liczyć na podwójną emeryturę. Są jeszcze tacy, którym przelew wpłynie dwa dni przed Wigilią. O kogo chodzi?

Podwójna emerytura zostanie wypłacona części Polakom w grudniu. Kto zalicza się do tej grupy?

Podwójna emerytura, która wpłynie na konta części emerytów jeszcze w tym roku, to tym razem nie polityczny chwyt podchodzący przez niektórych pod populistyczne rozdawnictwo. W jakie dni miesiąca ZUS wypłaca emerytury? To właśnie to pytanie, a raczej układ dni świątecznych w grudniu 2023 roku jest powodem podwójnego świadczenia. ZUS przelewa emerytury w siedmiu terminach, a konkretnie 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. Kto dostanie podwójną emeryturę już za miesiąc? Ci emeryci, którzy otrzymują świadczenie 1. dnia każdego miesiąca. 1 stycznia 2024 roku, czyli Nowy Rok jest bowiem dniem wolnym od pracy, a w takie dni ZUS ma obowiązek wypłacić świadczenie w ostatni poprzedzający święto dzień roboczy. Wychodzi zatem, że osoby, które otrzymają emeryturę 1 grudnia, pod koniec miesiąca mogą liczyć na kolejny przelew emerytury (za 1 stycznia). Oczywiście pokłosiem będzie cały styczeń bez świadczenia, ale biorąc pod uwagę to, jak trudny finansowo jest dla Polaków rokrocznie grudzień, część emerytów z pewnością będzie z tego powodu bardzo zadowolona.

To będą dobre Święta dla emerytów. Niektórzy dostaną podwójne świadczenie, inni dostaną wcześniej

Na dwóch przelewach emerytury - na początku i pod koniec grudnia - dobre wiadomości się nie kończą. Prosto bowiem wyliczyć, że świadczenie wcześniej otrzymają także emeryci, którzy dostają przelewy 25. dnia miesiąca. Choć 25.12 to poniedziałek, wypada wówczas Boże Narodzenie, również dzień wolny od pracy. Oznacza to, że część emerytów dostanie przelew wcześniej, a konkretnie w piątek, 22 grudnia, dwa dni przed Wigilią. Będzie to dla nich ostatni przelew z ZUS w 2023 roku.

Najwyżej położone lotnisko w Polsce leży w Małopolsce. Kiedyś znajdował się tam poligon [GALERIA]

Nowa kładka do likwidacji! Kierowcy wkurzeni nie na żarty