PKP Intercity, pociąg

i

Autor: Wikipedia

Miłe zaskoczenie na trasie Kraków-Katowice. Zamiast opóźnienia pociąg dotarł na miejsce szybciej

2022-02-21 13:56

Z Krakowa do Katowic pociągiem PKP Intercity w mniej niż 50 minut? Tak, to możliwe. Rekord wszech czasów padł na wspomnianej trasie w zeszłym tygodniu.

48 minut - tyle potrzebował pociąg PKP Intercity, by przejechać trasę relacji Kraków-Katowice. Jak podaje portal Rynek Kolejowy, to rekord wszechczasów. Został on ustanowiony w poniedziałek, 14 lutego. Historyczny przejazd wykonał pociąg 2601 IC Hetman prowadzony lokomotywą EP09.

Przejazd pociągiem PKP Intercity Hetman na trasie Kraków-Katowice zgodnie z rozkładem przewidziane jest w czasie 52 min. Jednak jak mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, cytowana przez portal, w rozkładzie "ujęta jest tzw. rezerwa eksploatacyjna. Gdy sytuacja na linii pozwala, pociąg może przyjechać szybciej". Co więcej, wciąż prowadzone są prace budowlane na wspomnianej trasie. Pociągi mają tam osiągać prędkość nawet 160 km/h. Dzięki temu najszybsze składy będą przemierzać trasę Kraków-Katowice w czasie poniżej 45 minut.

Pociągi mogą poprawić też swój przejazd na odcinku Kraków Główny-Mydlniki. Póki co, trwa tam realizacja opóźnionych prac na magistrali E30 przez centrum stolicy Małopolski.

Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy