Mikołajki na Wawelu. Król rozda dzieciom prezenty! Kiedy dokładnie?

2022-12-05 10:34
święty mikołaj
Autor: pixabay.com

Mikołajki na Wawelu 2022 będą wyjątkowe! U boku Świętego Mikołaja podczas rozdawania prezentów na Wawelu pojawi się nadzwyczajny gość. Od 3 do 5 grudnia dzieci w Królewskich Komnatach i w Strefie Mistrzów będą miały okazję spotkać nie tylko Świętego Mikołaja, ale także króla Polski Zygmunta Starego! Przekonajcie się sami!

Święty Mikołaj i król Zygmunt Stary będą rozdawać prezenty na Wawelu

Na wszystkie maluchy czeka prawdziwa moc atrakcji. Tym razem prezenty zostały przygotowane zarówno przez elfy Mikołaja, jak i pomocników króla Zygmunta. Zawartość paczek jest owiana tajemnicą. Wawelski dwór zdradził już jednak pewną wskazówkę. Prezenty zostały przygotowane w czterech rodzajach. Wszystkie są związane z historią Zamku Królewskiego.

- Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego – informują władze Wawelu.

Każde grzeczne dziecko otrzyma od Świętego Mikołaja i króla Zygmunta wyjątkowy podarunek. Pod jednym warunkiem! Musi własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną, którą później powiesi na domowej choince lub postawi obok pamiątkowego zdjęcia, które wykona na Wawelu z Mikołajem i królem Polski.

Mikołajki na Wawelu - obowiązują zapisy

Święty Mikołaj wraz z królem Zygmuntem Starym przypominają, że wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Rezerwacja jest możliwa online poprzez formularz znajdujący się po prawej stronie podzielony na konkretne dni. Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

- Formularz obsługuje zapis dla jednej osoby - jeśli chcesz zapisać więcej osób, musisz ponownie wypełnić formularz; obecność opiekuna jest obowiązkowa - dla niego także należy wypełnić osobne zgłoszenie - dodają organizatorzy.

Mikołajki skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Prezenty będą rozdawane od godz. 10:00 do godz. 16:00. Między godz. 12:45 a 13:15 Święty Mikołaj będzie miał przerwę, by zregenerować siły. W sobotę, 3 grudnia i w niedzielę, 4 grudnia prezenty będą rozdawane w Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, natomiast w poniedziałek, 5 grudnia Mikołaj przeniesie się do Strefy Mistrzów.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Strefa Kibica - 25.11.2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE