KEGW

i

Autor: KEGW Kraków

Wiadomości

Miejskie toalety przestaną odstraszać? KEGW planuje remont

2023-12-02 19:18

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na modernizację czterech wolnostojących toalet publicznych w Krakowie. Zgodnie z oficjalnym komunikatem nowe szalety posadowione zostaną w czterech miejscach. Kabiny będą wyposażone w automatyczne dozowniki i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Remont miejskich toalet w Krakowie. KEGW ogłosił przetarg

Miejskie toalety w Krakowie przestaną odstraszać? Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na modernizację czterech wolnostojących toalet publicznych na terenie Krakowa. Mowa o szaletach przy ul. Grzegórzeckiej, Na Błonie, Sielskiej i przy rondzie Kocmyrzowskim. Jak informuje KEGW, we wskazanych lokalizacjach posadowione zostaną nowe toalety.

Konieczność modernizacji i wymiany obiektów wynika z wyeksploatowania istniejącej infrastruktury. Koszt realizacji zadania obejmuje nie tylko osadzenie samych kubaturowych żelbetonowych kabin, ale także podpięcie instalacji i drobne poprawki np. elewacji. Kabiny są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i wyposażone w automatyczne dozowniki – informuje KEGW.

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna zarządza obecnie 50 toaletami na terenie Krakowa. KEGW informuje, że w miarę dostępnych środków w mieście wciąż instalowane są nowe toalety, a przy tym stare przechodzą modernizację.

W okresie wakacyjnym jednostka KEGW zakończyła prace remontowe w czterech lokalizacjach: w Parku Krakowskim, przy ul. Prądnickiej oraz przy al. Róż i Solidarności. Realizacji zadania obejmowała m.in.: wymianę stolarki, elewacji, dachu, kucie ścian, flizów, malowanie, nowe instalacje elektryczne i sanitarne. Zmieniło się także wyposażenie: kabiny, pisuary, poręcze, dozowniki, które są teraz bezdotykowe i dostosowane do obowiązujących standardów – czytamy w komunikacie.

Niebawem KEGW przejmie w utrzymanie także toalety wybudowane w ramach trwających lub zakończonych inwestycji. Mowa m.in. o szaletach przy Bagrach, w parku Łagiewniki, w parku Krowoderskim, na os. Złotego Wieku oraz przycmentarne – Prandoty i Mydlniki.

Parki Narodowe w Małopolsce zostaną powiększone? Oto propozycje

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe