Tour de Pologne

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Kolarze na finiszu 7. etapu 80. Tour de Pologne

Michał Kwiatkowski na podium 80. Tour de Pologne. Polak przed metą ucierpiał w kraksie

2023-08-04 19:09

Słoweński kolarz Matej Mohoric z grupy Bahrain-Victorious został zwycięzcą 80. Tour de Pologne, wyprzedzając o sekundę Portugalczyka Joao Almeidę (UAE Team Emirates). Trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

80. Tour de Pologne. Matej Mohoric wygrał wyścig o sekundę. Michał Kwiatkowski na podium

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne dobiegła końca. Zwyciężył Słoweniec Matej Mohoric, wyprzedzając Portugalczyka Joao Almeidę i Michała Kwiatkowskiego. Wszyscy stali na podium TdP w tym samym miejscu na krakowskich Błoniach również w 2021 roku, ale na najwyższym stopniu Almeida, na drugim Mohoric, a na trzecim Kwiatkowski.

Ostatni etap, z Zabrza do Krakowa (166,6 km), wygrał po finiszu z peletonu Belg Tim Merlier (Soudal-Quick Step), który był najszybszy także na pierwszym odcinku w Poznaniu. Merlier wyprzedził Holendra Arvida de Kleijna (Tudor) i Kolumbijczyka Fernando Gavirię (Movistar). Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) zajął szóste miejsce.

Niespełna osiem kilometrów przed końcem ostatniego etapu Tour de Pologne doszło do kraksy, w której ucierpiało siedmiu kolarzy. Jednym z nich był Michał Kwiatkowski, który pomimo utrudnień zdołał obronić swoją pozycję.

80. Tour de Pologne w Krakowie 2023. Data, trasa, utrudnienia, meta. Jak pojedzie Tour de Pologne w Krakowie?

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?
Dalsze losy Patrycji i Wiktora w Przyjaciółkach niepewne! Tym razem nie scenarzyści zadecydują