Masz w domu choinkę w donicy? Możesz dać jej drugie życie

2023-01-02 9:13
Masz w domu choinkę w donicy? Możesz dać jej drugie życie
Autor: Pixabay Masz w domu choinkę w donicy? Możesz dać jej drugie życie

Mieszkańcy Krakowa mogą oddawać swoje bożonarodzeniowe choinki doniczkowe do punktów wyznaczonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach kolejnej odsłony akcji "Choinka". Drzewka zostaną posadzone w lasach. Podczas tegorocznej edycji, choinki doniczkowe można dostarczać aż do 17 lutego 2023 roku.

Co zrobić z choinką po świętach?

Jak poinformował w środę, 28 grudnia krakowski magistrat, choinki doniczkowe można dostarczyć do Zarządu Zieleni Miejskiej. Wyznaczono dwa punkty przyjmujące świąteczne drzewka: ul. Za Torem 22 (choinkę należy zostawić przed bramą w oznaczonym do tego miejscu) oraz ul. Tadeusza Ptaszyckiego 6 (przed Halą Sportowo-Widowiskową Hutnik Kraków).

Organizatorzy akcji zapowiedzieli, że bożonarodzeniowe drzewka dostaną drugie życiebędą sadzone w krakowskich lasach. Aby zwiększyć szanse, że choinka poradzi sobie po świętach w środowisku naturalnym – instruuje ZZM - należy o nią odpowiednio zadbać w domu:

  • podlewać regularnie drzewko,
  • monitorować poziom wody,
  • unikać ustawiania blisko źródła ciepła np. kaloryfera,
  • uzupełniać witaminy oraz minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania roślin.
Akcja choinka, czyli podaruj drugie życie bożonarodzeniowemu drzewku! 🎄🎄🎄 🎄 Podczas tegorocznej edycji swoje choinki...Opublikowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Środa, 28 grudnia 2022

QUIZ. Święta w polskich serialach. Nie zawsze było wesoło. Odpowiesz na 7 pytań?

Pytanie 1 z 14
Kogo zobaczymy w odcinku specjalnym w "M jak miłość" 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE