Czy można opalać się na balkonie? Czy dostaniemy mandat za opalanie na balkonie?

i

Autor: pexels Czy można opalać się na balkonie? Czy dostaniemy mandat za opalanie na balkonie?

czas wolny

Mandat za opalanie na balkonie to nie mit. W tej sytuacji go otrzymasz!

2023-04-28 15:29

Czy można opalać się na balkonie? Czy jest to legalne? A może dostaniemy mandat za opalanie na balkonie? Jeśli tak, to w jakim przypadku? Balkon to nasza prywatna przestrzeń, ale nie wszystko jest na nim dozwolone. Czego nie wolno na nim robić? Czy opalanie na balkonie jest zabronione? Sprawdźcie w naszym materiale.

Spis treści

  1. Czy można opalać się na balkonie?
  2. Mandat za opalanie na balkonie. Ile wynosi?
  3. Czy opalanie na balkonie jest zabronione?
  4. Mandat za opalanie na balkonie to nie wszystko. Za te rzeczy też dostaniesz mandat!

Czy można opalać się na balkonie?

Wiosna w pełni, a wraz z nią wiele osób liczy na słoneczne i bardzo ciepłe dni. Wolny czas można wykorzystywać na różny sposób. Wiele osób wybiera spacery, wycieczki rowerowe czy wyprawy do lasu lub na jezioro. Co, jednak jeśli chcemy "na szybko" złapać promienie słońca? Szczęśliwi ci, którzy mają dom z ogrodem, wtedy rozłożenie koca czy leżaka nie jest problemem. A co jeżeli mieszkamy w bloku i dysponujemy tarasem lub balkonem? Tutaj sprawa się komplikuje. Zanim nasmarujemy się kremem z filtrem, warto wiedzieć, że opalanie na balkonie może skończyć się mandatem.

Mandat za opalanie na balkonie. Ile wynosi?

Czy można opalać się na balkonie? Oczywiście, że tak. Taka czynność nie jest zabroniona. Problem pojawia się wtedy, gdy będziemy chcieli pokazać za dużo ciała. Chodzi dokładnie o opalanie topless lub nago. Mówi o tym art. 140. Kodeksu Wykroczeń.

"Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany."

Czy opalanie na balkonie jest zabronione?

I właśnie pod niego można "podpiąć" nasze opalanie na balkonie. Jeśli ktoś z naszych sąsiadów zauważy, jak opalamy się na balkonie czy tarasie, a mamy na sobie za mało odzienia, może zawiadomić odpowiednie służby. Warto o tym pamiętać!

Mandat za opalanie na balkonie to nie wszystko. Za te rzeczy też dostaniesz mandat!

Wróciły Bydgoskie Klasyki Nocą! Tak było pod Torbydem
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE